Nyheder
2020-02-13
DBHU KALENDEREN

2020-02-12
TABK Brønderslevmesterskabet 2020 (1)

2020-02-08
DM 2022: valg af turneringsby

2020-02-04
FACTS: DBHU Cuppen 2020

2020-01-26
DBHU Ranglisten (27/1 2020)

2020-01-25
DBHU Grand Prix 2019 2020 (7)

2020-01-25
EM-kvalifination 2020 (4 af 5)

2020-01-25
DM 2020: kvalificerede

2020-01-22
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2020 (1 af 5)

2020-01-20
DM 2020: V35 og U18

2020-01-20
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-01-20
DBHU Grand Prix 2019 2020 (6)

2020-01-20
DM-kvalifikationen 2020

2020-01-20
FACTS: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-18
Formandens beretning 2019

2019-12-16
DBHU Ranglisten (16/12 2019)

2019-12-14
DBHU KALENDEREN

2019-12-14
FACTS: TABK Grand Prix 2019

2019-12-14
DBHU Grand Prix 2019/20 (6)

2019-12-11
INFO: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-11
DM-kvalifikationen 2020

2019-12-08
STATISTIK: NM 2004-2019

2019-12-08
FACTS: NM 2019 DOUBLE

2019-11-19
DBHU Ranglisten (1/12 2019)

2019-11-17
DM-Kvalifikationen 2020

2019-11-16
DBHU Ranglisten (18/11 2019)

2019-11-16
DBHU GRAND PRIX 2019 2020 (5)

2019-11-16
EM-kvalifikation 2020 (3)

2019-11-16
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (5 af 5)

2019-11-16
FACTS: Danish Masters 2019

2019-11-07
DBHU Ranglisten (1/11 2019)

2019-10-28
DM-kvalifikationen 2020

2019-10-28
DBHU KALENDEREN

2019-10-28
FACTS: Danish Masters 2019

2019-10-28
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-10-12
FACTS: DM 2019 DIVISION 1

2019-10-09
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (4)

2019-10-09
FACTS: DM 2019 Double (12/10 2019)

2019-10-06
STATISTIK: Coppa Angela 2007-2019

2019-10-05
INFO: Danish Masters 2019

2019-10-05
DBHU GRAND PRIX 2019 2020 (4)

2019-10-05
STATISTIK: NM 2004-2019

2019-10-05
FACTS: Nordjysk Mesterskab 2019

2019-09-05
DBHU KALENDEREN

2019-09-05
INFO: Coppa Angela 2019

FACTS: DM 2016 Double

2016-05-23

DM Double 2016

Mandag den 23. maj 2016


Resultater:


Finalen:

WWBAD - Bodilsen = 7-0



Bronzekampen:
Bordhockey Babies -Løverne = 4-0


Semifinalerne:
WWBAD - Løverne = 8-0
Bodilsen - Bordhockey Babies = 6-3




Placeringer:

GULD: WWBAD (Bjarne Axelsen og Anette Engel)
SØLV: Bodilsen (Mads Løth Bodilsen, Fredrik Løth Bodilsen og William Løth Bodilsen)
BRONZE: Bordhockey Babies (Nour Dalal og Mohammad Dalal)
Nr. 4: Løverne (Yousef Hezwani og Robert Emmanuel)
Nr. 5: Masoud (Malik Masoud og Bayhas Masoud)
Nr. 6: Hajabdo (Abdulrahman Hajabdo og Mustafa Hajabdo)



Vinderne:



Tilmelding:
SMS til 28344340 eller mail til bjarne@9700.dk
Man bedes oplyse navn på de to spillere samt holdnavn.
Tidspunkt for turneringen afgøres senere.
De interesserede vil blive spurgt efter en ønsket dato.
Flertallet vil afgøre turneringens dato.


Sidste frist for tilmelding:
Onsdag den 13. april 2016 klokken 12:00.
6 doubler er tilmeldt turneringen.


Tilmeldte:
  • WWBAD
  • Team Bodilsen
  • Bordhockey Babies
  • Løverne
  • Masoud
  • Hajabdo




Statistik:

Danske Mestre:

2008: Bjarne Axelsen og Anette Engel (Kharosh Torpedo)
2009: Bjarne Axelsen og Anette Engel (Palmen & Flamingoen)
2010: Bjarne Axelsen og Anders Dodensig (Pink Elephants)
2011: Bjarne Axelsen og Anette Engel (Gladiatorerne)
2012: Bjarne Axelsen og Anette Engel (Pink Elephants)
2013: Bjarne Axelsen og Anette Engel (Pink Elephants)
2014: Bjarne Axelsen og Anders Dodensig (Pink Elephants)
2015: Bjarne Axelsen og Anders Dodensig (Pink Elephants)
2016: Bjarne Axelsen og Anette Engel (WWBAD)


Sølvvindere:

2008: Anders Dodensig, Berthram Jellesen og Michael Toft Nielsen (Nissebanden)
2009: Anders Dodensig og Michael Toft Nielsen (Chili Pucks)
2010: Anette Engel og Elise Algrensen (Girl Power)
2011: Anders Dodensig og Alexander Juhl Nielsen (Dobbelt A)
2012: Anders Dodensig og Alexander Juhl Nielsen (Dobbelt A)
2013: Mathias Jacobsen og Michael T. Nielsen (Blue & Orange M&M's)
2014: Anette Engel og Mathias Jacobsen (Brønderslev Eagles)
2015: Anette Engel og Mathias Jacobsen (Eagles without fear)
2016: Mads Løth Bodilsen, Fredrik Løth Bodilsen og William Løth Bodilsen (Bodilsen) 


Bronzevindere:

2008: Kristian Dall og Steen Lee Mortensen (Team Bärchen)
2009: Nicolai Dahl Jeppesen, Nico Lyksholm og Victor Løth Bodilsen (Hashibrødrene)
2010: Emil Algrensen og Jess Jensen (Team Far & Søn)
2011: Lasse Kristensen og Frederik Kristensen (Super Kids)
2012: Michael Toft Nielsen og Mathias Jacobsen (MM Whirlpool)
2013: Emil Algrensen og Kim Pedersen (The Monkeys)
2014: Anders Peter Graven Holt og Andreas Jensen (AA Batterier)
2015: Michael Toft Nielsen og Thony Pierre Restel (Kältestarre 83)
2016: Nour Dalal og Mohammad Dalal (Bordhockey Babies)



Medaljefordeling
(guld-sølv-bronze):

9-0-0: Bjarne Axelsen
6-3-0: Anette Engel
3-4-0: Anders Dodensig
0-3-2: Michael Toft Nielsen
0-3-1: Mathias Jacobsen
0-2-0: Alexander Juhl Nielsen
0-1-0: Mads Løth Bodilsen
0-1-0: Fredrik Løth Bodilsen
0-1-0: William Løth Bodilsen
0-1-0: Elise Algrensen
0-1-0: Berthram Jellesen
0-0-2: Emil Algrensen
0-0-1: Nour Dalal
0-0-1: Mohammad Dalal
0-0-1: Thony Pierre Restel
0-0-1: Kristian Dall
0-0-1: Steen Lee Mortensen
0-0-1: Nico Lyksholm
0-0-1: Nicolai Dahl Jeppesen
0-0-1: Victor Løth Bodilsen
0-0-1: Jess Jensen
0-0-1: Lasse Kristensen
0-0-1: Frederik Kristensen
0-0-1: Kim Pedersen
0-0-1: Anders Peter Graven Holt
0-0-1: Andreas Jensen


 


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2020 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)