Nyheder
2020-04-08
DBHU KALENDEREN

2020-03-23
OBS: DBHU Grand Prix 2019/20 (8)

2020-03-23
DBHU Grand Slam F5 (2 af 5)

2020-03-23
EM 2020: kvalifikation (Slutstillingen)

2020-03-22
DM 2022 ELITE: valg af turneringsby

2020-03-04
REGLEMENT: DM 2021 Elite

2020-03-02
FACTS: DM 2020 U25

2020-02-29
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-02-25
DM 2022: valg af turneringsby

2020-02-13
DBHU KALENDEREN

2020-02-12
TABK Brønderslevmesterskabet 2020 (1)

2020-02-04
FACTS: DBHU Cuppen 2020

2020-01-26
DBHU Ranglisten (27/1 2020)

2020-01-25
DBHU Grand Prix 2019 2020 (7)

2020-01-25
EM-kvalifination 2020 (4 af 5)

2020-01-25
DM 2020: kvalificerede

2020-01-22
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2020 (1 af 5)

2020-01-20
DM 2020: V35 og U18

2020-01-20
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-01-20
DBHU Grand Prix 2019 2020 (6)

2020-01-20
DM-kvalifikationen 2020

2020-01-20
FACTS: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-18
Formandens beretning 2019

2019-12-16
DBHU Ranglisten (16/12 2019)

2019-12-14
DBHU KALENDEREN

2019-12-14
FACTS: TABK Grand Prix 2019

2019-12-14
DBHU Grand Prix 2019/20 (6)

2019-12-11
INFO: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-11
DM-kvalifikationen 2020

2019-12-08
STATISTIK: NM 2004-2019

2019-12-08
FACTS: NM 2019 DOUBLE

2019-11-19
DBHU Ranglisten (1/12 2019)

2019-11-17
DM-Kvalifikationen 2020

2019-11-16
DBHU Ranglisten (18/11 2019)

2019-11-16
DBHU GRAND PRIX 2019 2020 (5)

2019-11-16
EM-kvalifikation 2020 (3)

2019-11-16
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (5 af 5)

2019-11-16
FACTS: Danish Masters 2019

2019-11-07
DBHU Ranglisten (1/11 2019)

2019-10-28
DM-kvalifikationen 2020

2019-10-28
DBHU KALENDEREN

2019-10-28
FACTS: Danish Masters 2019

2019-10-28
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-10-12
FACTS: DM 2019 DIVISION 1

FACTS: DM 2014 (Kategoridag 1)

2014-01-25

DM 2014
Kategoridag 1
Lørdag d. 25/1 2014
Mødelokalerne hos Radio 101,2 FM
Algade 32, 9700 Brønderslev

 

10:00 DM 2014, B-divisionen

12:30 DM 2014, Kvinde

 

DM 2014 i B-divisionen:


Medaljevinderne:
GULD: Mads Løth Bodilsen
SØLV: Anders Peter Graven Holt
BRONZE: Rasmus Sund Gade
Nr. 4: Fredrik Løth Bodilsen
Nr. 5: Christian Klæstrup
Nr. 6: Lis Engel
Nr. 7: Rose Augustin Pedersen


Semifinaler:
Anders P. G. Holt (1) - Rasmus Sund Gade (4) = 9-1 (1-0)
Fredrik L. Bodilsen (2) - Mads L. Bodilsen (3) = 4-9 (0-1)


Bronzekampen:
Rasmus Sund Gade - Fredrik L. Bodilsen = 9-5 (1-0)


Finalen:
Anders P. G. Holt - Mads L. Bodilsen = 5-9 (0-1)

 

 

DM 2014 for kvinder:


Finalekvalifikation (2-3):
Rose Augustin Pedersen - Lis Engel = 9-2 (1-0)


Finalen (1-vFkv.):
Anette Engel - Rose Augustin Pedersen = 9-6 (1-0)

 

Medaljevinderne:
GULD: Anette Engel
SØLV: Rose Augustin Pedersen
BRONZE: Lis Engel

 

 


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2020 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)