Nyheder
2020-05-31
DBHU Ranglisten (1/6 2020)

2020-05-17
DBHU Ranglisten (18/5 2020)

2020-05-16
FACTS: NM 2020 ELITE

2020-05-16
DBHU SUPER CUP-FINALEN 2020

2020-05-12
DBHU KALENDEREN

2020-04-10
SLUTSTILLING: DBHU GRAND PRIX 2019 2020

2020-04-08
DBHU KALENDEREN

2020-03-23
OBS: DBHU Grand Prix 2019/20 (8)

2020-03-23
DBHU Grand Slam F5 (2 af 5)

2020-03-23
EM 2020: kvalifikation (Slutstillingen)

2020-03-22
DM 2022 ELITE: valg af turneringsby

2020-03-04
REGLEMENT: DM 2021 Elite

2020-03-02
FACTS: DM 2020 U25

2020-02-29
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-02-25
DM 2022: valg af turneringsby

2020-02-13
DBHU KALENDEREN

2020-02-12
TABK Brønderslevmesterskabet 2020 (1)

2020-02-04
FACTS: DBHU Cuppen 2020

2020-01-26
DBHU Ranglisten (27/1 2020)

2020-01-25
DBHU Grand Prix 2019 2020 (7)

2020-01-25
EM-kvalifination 2020 (4 af 5)

2020-01-25
DM 2020: kvalificerede

2020-01-22
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2020 (1 af 5)

2020-01-20
DM 2020: V35 og U18

2020-01-20
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-01-20
DBHU Grand Prix 2019 2020 (6)

2020-01-20
DM-kvalifikationen 2020

2020-01-20
FACTS: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-18
Formandens beretning 2019

2019-12-16
DBHU Ranglisten (16/12 2019)

2019-12-14
DBHU KALENDEREN

2019-12-14
FACTS: TABK Grand Prix 2019

2019-12-14
DBHU Grand Prix 2019/20 (6)

2019-12-11
INFO: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-11
DM-kvalifikationen 2020

2019-12-08
STATISTIK: NM 2004-2019

2019-12-08
FACTS: NM 2019 DOUBLE

FACTS: DM Double 2013 (basis)

2013-05-28

DM Double 2013

 

Indledende runde
Tirsdag den 28/5 2013 kl. 17:00-20:00


Kampe:
Pink Elephants - Team Shell = 11-0
Blue & Orange M&M's - The Monkeys = 11-1

Pink Elephants - The Monkeys = 11-1
Blue & Orange M&M's - Team Shell = 10-1

Pink Elephants - Blue & Orange M&M's = 10-1
The Monkeys - Team Shell = 5-6 efter kaptajnskamp
(Kaptajnskamp: Emil Algrensen - Mads Løth Bodilsen = 2-3f)

 

Stillingen:
9 points: Pink Elephants (Bjarne Axelsen, Anette Engel)
6 points: Blue & Orange M&M's (Mathias Jacobsen, Michael Toft Nielsen)
2 points: Team Shell (Mads Løth Bodilsen, Fredrik Løth Bodilsen)
1 points: The Monkeys (Emil Algrensen, Kim Pedersen)

 

Semifinaler, bronzekamp og finale
Lørdag den 22/6 2013 kl. 10:00-11:30

 

 


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2020 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)