Nyheder
2020-05-31
DBHU Ranglisten (1/6 2020)

2020-05-17
DBHU Ranglisten (18/5 2020)

2020-05-16
FACTS: NM 2020 ELITE

2020-05-16
DBHU SUPER CUP-FINALEN 2020

2020-05-12
DBHU KALENDEREN

2020-04-10
SLUTSTILLING: DBHU GRAND PRIX 2019 2020

2020-04-08
DBHU KALENDEREN

2020-03-23
OBS: DBHU Grand Prix 2019/20 (8)

2020-03-23
DBHU Grand Slam F5 (2 af 5)

2020-03-23
EM 2020: kvalifikation (Slutstillingen)

2020-03-22
DM 2022 ELITE: valg af turneringsby

2020-03-04
REGLEMENT: DM 2021 Elite

2020-03-02
FACTS: DM 2020 U25

2020-02-29
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-02-25
DM 2022: valg af turneringsby

2020-02-13
DBHU KALENDEREN

2020-02-12
TABK Brønderslevmesterskabet 2020 (1)

2020-02-04
FACTS: DBHU Cuppen 2020

2020-01-26
DBHU Ranglisten (27/1 2020)

2020-01-25
DBHU Grand Prix 2019 2020 (7)

2020-01-25
EM-kvalifination 2020 (4 af 5)

2020-01-25
DM 2020: kvalificerede

2020-01-22
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2020 (1 af 5)

2020-01-20
DM 2020: V35 og U18

2020-01-20
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-01-20
DBHU Grand Prix 2019 2020 (6)

2020-01-20
DM-kvalifikationen 2020

2020-01-20
FACTS: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-18
Formandens beretning 2019

2019-12-16
DBHU Ranglisten (16/12 2019)

2019-12-14
DBHU KALENDEREN

2019-12-14
FACTS: TABK Grand Prix 2019

2019-12-14
DBHU Grand Prix 2019/20 (6)

2019-12-11
INFO: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-11
DM-kvalifikationen 2020

2019-12-08
STATISTIK: NM 2004-2019

2019-12-08
FACTS: NM 2019 DOUBLE

Nordjyske Mesterskaber 2012 (INFORMATION)

2012-08-07

Nordjyske Mesterskaber 2012

Lørdag den 1. september 2012
Mødelokalerne på Radio 101,2 FM
Algade 32
DK-9700 Brønderslev

 

 

Tilmelding til NM double, NM Hold, NM Ungdom og NM Veteran:

  • Senest mandag den 27. august 2012
  • Tilmelding på bjarne@9700.dk eller på 28 34 43 40.

 

 

Kvalifikationsturneringer i double og ungdom:

  • Kvalifikation til NM 2012 double: Tirsdag den 28. august 2012.
  • Kvalifikation til NM 2012 ungdom: Onsdag den 29. august 2012.

 

Kvalifikation til NM 2012 elite:

  • De 8 bedste i Sommer Cup 2012 er kvalificerede.
  • Bjarne Axelsen (1. seedet)
  • Anette Engel (2. seedet)
  • Anders Dodensig (3. seedet)
  • Michael Toft Nielsen (4. seedet)
  • Mathias Jacobsen (5. seedet)
  • Mads Løth Bodilsen (6. seedet)
  • Anders Peter Graven Holt (7. seedet)
  • Fredrik Løth Bodilsen (8. seedet)

 

Læs mere på dette link:

http://dbhu.bordhockey.dk/tour/regional.php

 

Turneringskomité:

  • Anette Engel
  • Michael Toft Nielsen
  • Bjarne Axelsen


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2020 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)