Nyheder
2019-03-06
INFO: Herning Masters 2019

2019-03-06
INFO: Denmark Open 2019

2019-03-05
DBHU Ranglisten (4/3 2019)

2019-03-03
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-03-02
DBHU TOUR 2019 (3)

2019-03-02
DBHU KALENDEREN

2019-03-02
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (2)

2019-03-02
Bjarne Axelsen vandt DM 2019 Elite

2019-02-26
VM-kvalifikation 2019 (5 af 5)

2019-02-06
DBHU Ranglisten (1/2 2019)

2019-01-27
TABK ER DANSK MESTER 2019

2019-01-27
VM-kvalifikation 2019 (4 af 5)

2019-01-27
DBHU KALENDEREN

2019-01-27
INFO: Herning Masters 2019

2019-01-26
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (1)

2019-01-23
FACTS: Vendsyssel Masters 2019

2019-01-22
DBHU Ranglisten (22/1 2019)

2019-01-22
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-01-14
DBHU Ranglisten (14/1 2019)

2019-01-12
DBHU TOUR 2019 (2)

2019-01-08
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-01-07
DBHU Ranglisten (7/1 2019)

2019-01-03
VM 2019: kvalifikationsturnering

2019-01-03
INFO: DBHU Tour 2019

2019-01-03
DM 2020: valg af turneringsby

2018-12-10
TABK U18 Mesterskabet 2018 2019

2018-12-10
DBHU Ranglisten (10/12 2018)

2018-12-08
VM 2019: kvalifikationsturnering

2018-12-08
INFO: Vendsyssel Masters 2019

2018-12-08
DBHU KALENDEREN

2018-12-08
FACTS: Foreign Cup 2018

2018-11-06
DM 2020: Valg af turneringsby

2018-11-05
DBHU Ranglisten (5/11 2018)

2018-11-05
DBHU KALENDEREN

2018-11-04
STILLING: DBHU Tour 2019 (1)

2018-11-04
FACTS: Sindal Open 2018 (NM 2018)

2018-10-31
DBHU Ranglisten (1/11 2018)

2018-10-24
DBHU Sæsonkontingent 2018 2019

2018-10-19
FACTS: Danish Masters 2018

2018-10-18
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019

2018-10-16
INFO: DBHU Tour 2019

2018-10-08
INFO: DM 2019 Elite

2018-10-08
DBHU Ranglisten (8/10 2018)

2018-10-07
VM-kvalifikation 2019 (2 af 5)

2018-10-06
DBHU Tour 2018 (10 ud af 10)

2018-10-04
INFO: Sindal Open 2018 (NM)

2018-10-04
DBHU Ranglisten (1/10 2018)

2018-09-27
FACTS: Coppa Angela 2018

2018-09-24
DBHU Tour 2018 (9)

2018-09-24
DBHU KALENDEREN

2018-09-22
INFO: DM 2019 ELITE

2018-09-21
FACTS: 4 Dage På Heden

Trophy of Denmark 2012 (Puljeinddeling)

2012-04-23

Lodtrækning til indledende puljer i Trophy of Denmark 2012:

Seedningslagene blev trukket i denne rækkefølge:
Seedningslag 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 og 10.

 

Pulje A:
Thony Restel
Rose Augustin
Jacob Gade
Alexander Juhl Nielsen
Kim Pedersen
Victor Løth Bodilsen
Michael Toft Nielsen
Anette Engel
Frank Bruneske
Mikkel Gade
Nicolai Brix Hansen



 

Pulje B:
Uli Hennemann
Jørgen Jørgensen
Fredrik Løth Bodilsen
Mathias Jacobsen
Mads Løth Bodilsen
Eike Rompa
Gerrit Janssen
Anders Dodensig
Bjarne Axelsen
Lis Engel
Rasmus Gade

 

Fra indledende puljer til play off-puljer:
I indledende runde spilles der alle mod alle i puljerne.
Nummer 1 til 8 fra hver pulje kvalificerer sig til Finaledivision A.
Nummer 9 og 10 fra hver pulje spiller C-slutspil.

I Finaledivision A spilles der mod de 8 bedste fra modsatte pulje.
Points fra Indledende + Finaledivision A lægges sammen.

Nummer 1 - 4 efter Finaledivision A går direkte i play off-puljerne.
Nummer 5 - 12 spiller kvalifikationkampe til play off-puljerne.
Vinderne af disse 4 kvalifikationskampe går også til play off-puljerne.

Nummer 13 - 16 efter finaledivision A spiller B-slutspil.

 

Seedningslag:
Seedningslag 01: Bjarne Axelsen og Frank Bruneske
Seedningslag 02: Anette Engel og Anders Dodensig
Seedningslag 03: Gerrit Janssen og Michael Toft Nielsen
Seedningslag 04: Eike Rompa og Victor Løth Bodilsen
Seedningslag 05: Mads Løth Bodilsen og Kim Pedersen
Seedningslag 06: Alexander Juhl Nielsen og Mathias Jacobsen
Seedningslag 07: Fredrik Løth Bodilsen og Jacob Gade
Seedningslag 08: Jørgen Jørgensen og Rose Augustin
Seedningslag 09: Uli Hennemann og Thony Restel
Seedningslag 10: Lis Engel, Mikkel Gade Nicolai Brix Hansen og Rasmus Gade


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2019 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)