Nyheder
2022-11-30
DBHU KALENDEREN

2022-11-27
FACTS: TABK Grand Prix 2022

2022-11-26
DBHU Challenge Tour 22/23

2022-11-12
VM-kvalifikation 2023 (slutstilling)

2022-11-12
DBHU Grand Slam 2022 (4 af 4)

2022-11-12
FACTS: Danish Masters 2022

2022-10-30
FACTS: Efterårs Cup 2022

2022-10-01
FACTS: Coppa Angela 2022

2022-09-17
FACTS: Vendsyssel Masters 2022

2022-08-27
DM 2023 Elite (kvalificerede)

2022-08-27
FACTS: Nordjylland Masters 2022 (NM)

2022-08-20
DBHU Grand Slam 2022 (3 ud af 4) (VM-kvalifikation 2023)

2022-08-20
FACTS: Denmark Open 2022

2022-08-13
FACTS: NM 2022 Double (+statistik)

2022-08-13
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-07-18
DBHU Sæsonkontingent 2022 2023

2022-06-27
Skoleafslutningen 2022

2022-06-26
DBHU Grand Slam 2010-2021

2022-06-25
DBHU Grand Slam 2022 (2 af 4)

2022-06-25
FACTS: Sommer Cup 2022

FACTS: 3000 Cup (jubilæumsturnering)

2012-03-31

3000 Cup (jubilæumsturnering)
Lørdag den 31. marts 2012
Mødelokalerne hos Radio 101,2 FM

 

Play Off:
(Hvor andet ikke er anført spilles der til 4 vundne sæt)

 

Kvartfinaler:
Victor Løth Bodilsen - Michael Toft Nielsen = 1-3, 2-7, 1-2f, 1-4 (0-4)
Mathias Jacobsen - Anders Dodensig = 4-5f, 2-5, 4-2, 4-8, 4-5f
Mads Løth Bodilsen - Anette Engel = 2-3, 0-6, 1-4, 0-3 (0-4)
Fredrik Løth Bodilsen - Bjarne Axelsen = 3-5, 6-8, 2-4, 1-3 (0-4)

 

Semifinaler:
Bjarne Axelsen
- Michael Toft Nielsen = 2-1, 2-1, 6-0, 2-0 (4-0)
Anette Engel - Anders Dodensig = 1-5, 5-2, 3-1, 1-2, 3-4f, 1-2 (2-4)



Bronzekamp:
Anette Engel
 - Michael Toft Nielsen = 1-2f, 3-2, 4-2, 3-2f, 1-0
 

 

Finale:
Bjarne Axelsen
- Anders Dodensig = 6-1, 2-1, 6-2, 3-1 (4-0)


 

B-semifinaler (3 vundne sæt):
Victor Løth Bodilsen - Fredrik Løth Bodilsen = 2-1f, 4-0, 2-1f (3-0)
Mathias Jacobsen - Mads Løth Bodilsen = 1-3, 0-3, 0-3 (0-3)
 



B-finalen:
Victor Løth Bodilsen
- Mads Løth Bodilsen = 3-0, 6-1, 2-1, 1-2f, 4-0 (4-1)

 

Kampen om 7. pladsen (3 vundne sæt)
Fredrik Løth Bodilsen - Mathias Jacobsen = 0-4, 1-5, 4-2, 2-5 (1-3)

 

 

Statistik, ELITE:
1000 Cup: Bjarne Axelsen, Peter Ørum, Mathias Langbak
2000 Cup: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
3000 Cup: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel

 

Medaljefordeling, jubilæumsturneringer, ELITE:
3 - 0 - 0: Bjarne Axelsen
0 - 1 - 1: Anette Engel
0 - 1 - 1: Anders Dodensig
0 - 1 - 0: Peter Ørum
0 - 0 - 1: Mathias Langbak

 

Statistik, ungdom
1000 Cup: Lasse Penning, Anders Dodensig, Berthram Jellesen
2000 Cup: Berthram Jellesen, Anders Dodensig, Nico Lyksholm
3000 Cup:

 

Medaljefordeling, jubilæumsturneringer, ungdom:
1 - 0 - 1: Berthram Jellesen
1 - 0 - 0: Lasse Penning
0 - 2 - 0: Anders Dodensig
0 - 0 - 1: Nico Lyksholm

 

Link vedr. 1000 Cup:
http://www.bordhockey.dk/nyhed/nyhed.php?id=799

 

Link vedr. 2000 Cup:
http://www.bordhockey.dk/nyhed/nyhed.php?id=1509

 

Link vedr. 3000 Cup:
http://www.bordhockey.dk/nyhed/nyhed.php?id=2254


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2022 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)