Nyheder
2022-08-13
FACTS: NM 2022 Double (+statistik)

2022-08-13
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-07-18
DBHU Sæsonkontingent 2022 2023

2022-06-27
Skoleafslutningen 2022

2022-06-26
DBHU Grand Slam 2010-2021

2022-06-25
DBHU Grand Slam 2022 (2 af 4)

2022-06-25
FACTS: Sommer Cup 2022

2022-06-08
DBHU Super Cuppen 2022

2022-06-04
FACTS: DM 2022 Double

2022-05-20
FACTS: DM 2022 Double

2022-05-20
DBHU Challenge Tour 2022 2023

2022-04-30
STATISTIK: DM 2004-2022

2022-04-30
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-04-28
NM Holdfinalen 2022

2022-04-02
DBHU Challenge Touren 2021/22 (8)

2022-03-22
DBHU KALENDEREN

2022-03-22
DM 2023 Elite (kvalifikation)

2022-03-22
FACTS: DM 2022 Elite

2022-03-22
FACTS: DM 2022 V35

2022-03-20
EM-KVALIFIKATIONEN 2022 (slutstilling)

2022-03-20
DBHU Grand Slam 2022 (1 ud af 4) (VM-kvalifikationen 2023)

2022-03-05
DBHU Challenge Tour 21/22 (7) FORÅRS CHALLENGE 2022

2022-02-17
INFO: Sommer Cup 2022

LIVE: Trophy of Denmark 2011

2011-03-31

Results/Resultater:

http://dbhu.bordhockey.dk/nyhed/nyhed.php?id=1328

See the results from play off in the tournament at the link above.
Se resultaterne fra play off i turneringen på linket ovenfor.

 

Podiet:
Michael Zunka (sølv), Bjarne Axelsen (guld), David Smid (bronze)

 

World Tour-statistikken:

http://www.ithf.info/stiga/ithf/ranking/serial.aspx?ID=5

 

Trophy of Denmark 2011

Deltagerliste, sorteret efter verdensranglisten pr. 31/3 2011. 

 

Navn

Nation

WR

01. Bjarne Axelsen

Denmark

28

02. David Smid

Czech Republic

57

03. Michal Zunka

Czech Republic

115

04. David Brdicek

Czech Republic

163

05. Anette Engel

Denmark

268

06. Radim Nevrlik

Czech Republic

285

07. Frank Bruneske

Germany

290

08. Anders Dodensig

Denmark

292

09. Gerrit Janssen

Germany

317

10. Michael Toft Nielsen

Denmark

391

11. Eike Rompa

Germany

430

12. Per E. Weckhorst

Norway

658

13. Lasse Kristensen

Denmark

666

14. Victor Bodilsen

Denmark

685

15. Mads Bodilsen

Denmark

721

16. Kim Pedersen

Denmark

762

17. Jørgen Jørgensen

Denmark

766

18. Frederik Kristensen

Denmark

832

19. Fredrik Bodilsen

Denmark

843

20. Mads Jacobsen

Denmark

1132

21. Mike Khoury

Denmark

1498

22. Nicklas Schwabe

Denmark

1921

00. Rasmus Appelon

Denmark

NEW

00. Morten Søndergaard

Denmark

NEW

00. Henrik Bavnild

Denmark

NEW

00. Christian Lind

Denmark

NEW

 

 

 

 

 

 

 

Spillernes placering i de indledende puljer:

 

Gruppe A: 1, 4, 5, 8, 9, 12, 13, 16, 17, 20, 21, 24, 25, 28
Gruppe B: 2, 3, 6, 7, 10, 11, 14, 15, 18, 19, 22, 23, 26, 27

 

Efter de indledende puljer:
Nummer 1-4 i begge indledende pulje går til A-mellemspillet.
Nummer 5-8 i begge indledende puljer går til B-mellemspillet.


Efter A-mellemspillet:
Nummer 1-4 efter A-mellemspillet er kvalificeret til Play Off-puljerne.
Nummer 5-8 efter A-mellemspillet går til ottendedelsfinalerne.

 

Efter B-mellemspillet:
Nummer 1-4 efter B-mellemspillet går til ottendedelsfinalerne.
Nummer 5-8 efter B-mellemspillet går til C-slutspillet.

 

Efter ottendedelsfinalerne:
Vinderne af ottendedelsfinalerne går til play off-puljerne.
Taberne i ottendedelsfinalerne går til B-slutspillet.

 

Basispulje A:

  • Bjarne Axelsen
  • David Brdicek
  • Anette Engel
  • Anders Dodensig
  • Gerrit Janssen
  • Per Eivind Weckhorst
  • Lasse Kristensen
  • Kim Pedersen
  • Jørgen Jørgensen
  • Mads Jacobsen
  • Mike Khoury
  • Henrik Bavnild
  • Rasmus Appelon

 

Basispulje B:

  • David Smid
  • Michal Zunka
  • Radim Nevrlik
  • Frank Bruneske
  • Michael Toft Nielsen
  • Eike Rompa
  • Victor Bodilsen
  • Mads Bodilsen
  • Frederik Kristensen
  • Fredrik Bodilsen
  • Nicklas Schwabe
  • Christian Lind
  • Morten Søndergaard

 


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2022 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)