Nyheder
2020-05-31
DBHU Ranglisten (1/6 2020)

2020-05-17
DBHU Ranglisten (18/5 2020)

2020-05-16
FACTS: NM 2020 ELITE

2020-05-16
DBHU SUPER CUP-FINALEN 2020

2020-05-12
DBHU KALENDEREN

2020-04-10
SLUTSTILLING: DBHU GRAND PRIX 2019 2020

2020-04-08
DBHU KALENDEREN

2020-03-23
OBS: DBHU Grand Prix 2019/20 (8)

2020-03-23
DBHU Grand Slam F5 (2 af 5)

2020-03-23
EM 2020: kvalifikation (Slutstillingen)

2020-03-22
DM 2022 ELITE: valg af turneringsby

2020-03-04
REGLEMENT: DM 2021 Elite

2020-03-02
FACTS: DM 2020 U25

2020-02-29
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-02-25
DM 2022: valg af turneringsby

2020-02-13
DBHU KALENDEREN

2020-02-12
TABK Brønderslevmesterskabet 2020 (1)

2020-02-04
FACTS: DBHU Cuppen 2020

2020-01-26
DBHU Ranglisten (27/1 2020)

2020-01-25
DBHU Grand Prix 2019 2020 (7)

2020-01-25
EM-kvalifination 2020 (4 af 5)

2020-01-25
DM 2020: kvalificerede

2020-01-22
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2020 (1 af 5)

2020-01-20
DM 2020: V35 og U18

2020-01-20
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-01-20
DBHU Grand Prix 2019 2020 (6)

2020-01-20
DM-kvalifikationen 2020

2020-01-20
FACTS: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-18
Formandens beretning 2019

2019-12-16
DBHU Ranglisten (16/12 2019)

2019-12-14
DBHU KALENDEREN

2019-12-14
FACTS: TABK Grand Prix 2019

2019-12-14
DBHU Grand Prix 2019/20 (6)

2019-12-11
INFO: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-11
DM-kvalifikationen 2020

2019-12-08
STATISTIK: NM 2004-2019

2019-12-08
FACTS: NM 2019 DOUBLE

INFO: Vendsyssel Masters 2011

2011-02-17

Program, lørdag den 19. februar 2011:
Kl. 09:30: DBHU Cuppen (6. afdeling)
Kl. 10:00:
DM for hold 2011 (2. afdeling)

Kl. 12:00:
Vendsyssel Masters 2011

  • 6. afdeling (ud af 7) af DM 2011 ELITE
  • 1. afdeling (ud af 2) af DM Round Robin 2011, B-gruppen



Rækkefølge af puljevalg til Vendsyssel Masters 2011:

  • Anette Engel (GRØN pulje)
  • Michael Toft Nielsen (GRØN pulje)
  • Anders Dodensig (BLÅ pulje)
  • Bjarne Axelsen (BLÅ pulje)
  • Peter Madsen (GRØN pulje)
  • Emil Algrensen (BLÅ pulje)

 

Division B = DM Round Robin 2011, B-gruppen, 1. afdeling:
Division B fungerer som 1. afdeling (ud af 2) af DM Round Robin 2011 i B-gruppen.
2. og sidste afdeling spilles dagen efter, søndag den 20. februar 2011.
Alle points tæller til den samlede stilling.
En sejr giver 3 points, uafgjort 1 point og et nederlag 0 points.

Den med flest points sammenlagt får følgende titel:
Dansk Mester 2011 i Round Robin, B-gruppen.



Nedenfor ses turneringsstatistik, tidsskemaer, tilmeldte m.m.

 

Vendsyssel Masters 2007 - 2011, medaljevindere:
2007: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Mathias Langbak
2008: Bjarne Axelsen, Nicolai Dahl Jeppesen, Anders Dodensig
2009: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Nicolai Dahl Jeppesen
2010: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
2011: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Peter Madsen


Vendsyssel Masters 2007 - 2010, medaljeoverblik:
5 - 0 - 0: Bjarne Axelsen
0 - 3 - 0: Anette Engel
0 - 1 - 1: Nicolai Dahl Jeppesen
0 - 1 - 2: Anders Dodensig
0 - 0 - 1: Mathias Langbak
0 - 0 - 1: Peter Madsen

 

Tidsskema, lørdag den 19. februar 2011:

Kl. 09:30 - 10:00: DBHU Cuppen (6. afdeling)
Se stillingen i DBHU Cuppen ved at klikke her:
http://dbhu.bordhockey.dk/tour/dancup.php

Kl. 10:00 - 12:00: DM for Hold 2011 (2. indledende afdeling)
Se stillingen i DM for hold 2011 ved at klikke her:
http://dbhu.bordhockey.dk/tour/danteam.php

 

11:45: Sidste registrering til Vendsyssel Masters 2011

  • ELITE spilles som play off-puljer (bedst af 7 kampe)
  • Division B spilles som Round Robin eller med 2 puljer


12:00: Round Robin division B begynder
Round Robin B er 1. afdeling af DM Round Robin 2011 i B-gruppen.
(Søndag spilles 2. afdeling af DM Round Robin 2011 i B-gruppen)


12:00: ELITE, 1. play off-runde
12:45: ELITE, 2. play off-runde
13:30: ELITE, 3. play off-runde + B-slutspil og evt. C-slutspil

14:45: Kvartfinaler
15:30: Semifinaler
16:15: Finale + bronzekamp

 

Tilmeldte til Vendsyssel Masters 2011 (lørdag):

BLÅ elitepulje: Anders Dodensig
BLÅ elitepulje: Bjarne Axelsen
BLÅ elitepulje: Emil Algrensen

GRØN elitepulje: Anette Engel
GRØN elitepulje: Michael Toft Nielsen
GRØN elitepulje: Peter Madsen

  • Jess Jensen (division B)
  • Elise Algrensen (division B)
  • Inger Algrensen (division B)
  • Lasse Kristensen (division B)
  • Frederik Kristensen (division B)
  • Kim Pedersen (division B)
  • Jørgen Jørgensen (division B)
  • Rose Augustin (division B)
  • Victor Bodilsen (division B)
  • Fredrik Bodilsen (division B)
  • Mads Bodilsen (division B)
  • Mads Kjærsgaard (division B)
  • Lasse Hvolgaard (division B)


Link til play off resultater i Vendsyssel Masters 2010:
http://www.bordhockey.dk/nyhed/nyhed.php?id=1719


Link til play off resultater i Vendsyssel Masters 2009:
http://www.bordhockey.dk/nyhed/nyhed.php?id=1433


Link til play off resultater i Vendsyssel Masters 2008:
http://www.bordhockey.dk/nyhed/nyhed.php?id=1354


Link til referat fra Vendsyssel Masters 2007:
http://www.bordhockey.dk/nyhed/nyhed.php?id=1051

 

 


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2020 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)