Nyheder
2019-01-14
DBHU Ranglisten (14/1 2019)

2019-01-12
DBHU TOUR 2019 (2)

2019-01-08
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-01-07
DBHU Ranglisten (7/1 2019)

2019-01-03
VM 2019: kvalifikationsturnering

2019-01-03
INFO: DBHU Tour 2019

2019-01-03
DM 2020: valg af turneringsby

2018-12-10
TABK U18 Mesterskabet 2018 2019

2018-12-10
DBHU Ranglisten (10/12 2018)

2018-12-08
VM 2019: kvalifikationsturnering

2018-12-08
INFO: Vendsyssel Masters 2019

2018-12-08
DBHU KALENDEREN

2018-12-08
FACTS: Foreign Cup 2018

2018-11-06
DM 2020: Valg af turneringsby

2018-11-05
DBHU Ranglisten (5/11 2018)

2018-11-05
DBHU KALENDEREN

2018-11-04
STILLING: DBHU Tour 2019 (1)

2018-11-04
FACTS: Sindal Open 2018 (NM 2018)

2018-10-31
DBHU Ranglisten (1/11 2018)

2018-10-24
DBHU Sæsonkontingent 2018 2019

2018-10-19
FACTS: Danish Masters 2018

2018-10-18
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019

2018-10-16
INFO: DBHU Tour 2019

2018-10-08
INFO: DM 2019 Elite

2018-10-08
DBHU Ranglisten (8/10 2018)

2018-10-07
VM-kvalifikation 2019 (2 af 5)

2018-10-06
DBHU Tour 2018 (10 ud af 10)

2018-10-04
INFO: Sindal Open 2018 (NM)

2018-10-04
DBHU Ranglisten (1/10 2018)

2018-09-27
FACTS: Coppa Angela 2018

2018-09-24
DBHU Tour 2018 (9)

2018-09-24
DBHU KALENDEREN

2018-09-22
INFO: DM 2019 ELITE

2018-09-21
FACTS: 4 Dage På Heden

2018-09-16
Axelsen vandt i Edmonton

2018-09-10
DBHU Sæsonkontingent 2018 2019

2018-09-10
Bjarne Axelsen valgt til præsident

2018-09-07
Michael Toft Nielsen i jubilæum

2018-08-26
STATISTIK: Denmark Open 2008-2018

2018-08-25
VM-kvalifikation 2019 (1 af 5)

2018-08-25
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2018 (4 af 5)

2018-08-25
DBHU RANGLISTEN (26/8 2018)

2018-08-24
FACTS: Denmark Open 2018

2018-08-20
DBHU Sæsonkontingent 2018 2019

2018-08-13
INFO: DM 2019 ELITE

2018-08-13
ÆNDRING: DM 2019 ELITE

2018-08-11
AFSTEMNING: Valg af turneringsby for DM 2019 Elite (RESULTATER)

2018-08-11
DBHU RANGLISTEN (12/8 2018)

2018-08-11
DBHU TOUR 2018 (6)

2018-08-10
DBHU Ranglisten (1/8 2018)

2018-08-08
DBHU Sæsonkontingent 2018 2019

2018-08-06
Denmark Open 2018: Registered players - Final Division

2018-08-06
Denmark Open 2018: Registered players - Basic Groups

2018-07-29
VM-KVALIFIKATION 2018 2019

2018-07-29
INFO: DM 2019 Elite

2018-07-28
DM 2019: Valg af turneringsby

2018-07-26
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2018 (3 af 5)

Swedish Masters 2011 (Nr. 1-100)

2011-02-07

Top 100 i Swedish Masters 2011 (fra www.bordshockey.net)

 Roni Nuttunen  Raision PJK (FIN) 65 p
 Yanis Galuzo  Pyramida (RUS) 60 p
 Maxim Borisov  Northern lights (RUS) 55 p
 
 Edgars Caics  BJC Laimite (LAT) 55 p
 Ahti Lampi  Optime (FIN) 50 p
 Hans Österman  BHK Möllan Rouge 49 p
 Thomas Petersson  Enköping HSC 48 p
 Bjarne Axelsen  Fremad Eagles (DEN) 47 p
 Atis Silis  BJC Laimite (LAT) 42 p
10 
 Alexey Titov  THC Piter (RUS) 41 p
11 
 Pavel Gorodnitskiy  Northern lights (RUS) 40 p
12 
 Petter Bengtsson  BHK Möllan Rouge 39 p
13 
 Rickard Sjöstedt  BHK Möllan Rouge 38 p
14 
 Magnus Ahlberg  Pultti Amigos (FIN) 37 p
15 
 Maria Yalbacheva  THC Piter (RUS) 36 p
16 
 Jorn Moldvaer  Tønsberg BHK (NOR) 35 p
17 
 Dmitriy Petrov  Diesel (RUS) 30 p
18 
 Matiss Saulitis  Incukalns THC (LAT) 30 p
19 
 Mika Myllykangas  Optime (FIN) 29 p
20 
 Kristian Iso-Tryykari  Deus ex Machina (FIN) 29 p
21 
 Lars-Erik Svensson  Umeå HSS 28 p
22 
 Lars Fridell  Fremad Eagles 28 p
23 
 Peter Östlund  Umeå HSS 27 p
24 
 Stian Ostrem  Stigarevolusjonen (NOR) 27 p
25 
 Kristijan Curkovic  SHK Kit Zagreb (CRO) 26 p
26 
 Patrik Danielsson  Stockholms IK 26 p
27 
 Raivis Pukinskis  Skrunda THC (LAT) 25 p
28 
 Karlis Balodis  Incukalns THC (LAT) 25 p
29 
 Dmitry Soloviev  Volga (RUS) 24 p
30 
 Pontus Eriksson  Umeå HSS 24 p
31 
 Santtu Sainio  Talpelan Taiga () 23 p
32 
 Jimmy Mårdell  Björkhagen Rangers 23 p
33 
 Geir Hjemas  Tønsberg BHK (NOR) 22 p
34 
 Igor Masloboev  Zdorovie (RUS) 22 p
35 
 Kirill Storchak  Northern lights (RUS) 21 p
36 
 Lars Henriksson  Bröderna Grym 21 p
37 
 Pavel Plesak  D.A.S. Gladiators Plzen (CZE) 20 p
38 
 Jerry Wikström  Team Arctic 20 p
39 
 Herman Steen  Umeå HSS 19 p
40 
 Mikus Saulitis  Incukalns THC (LAT) 19 p
41 
 Stefan Edwall  Enköping HSC 10 p
42 
 Bernard Rjavec  NHK Kranj (SLO) 10 p
43 
 Yngve Aasheim  Trondheim BHK (NOR) 10 p
44 
 Rudolfs Valainis  Jekabpils THC (LAT) 10 p
45 
 Hans E Lindqwist  BH Chiefs BH 10 p
46 
 Fredrik Johansson  Enköping HSC 9 p
47 
 Artjoms Zaharovs  Skrunda THC (LAT) 9 p
48 
 Valts Smagars  Skrunda THC (LAT) 9 p
49 
 Lars Hjort  Nugents Lärjungar BHK 9 p
50 
 Klavdij Starman  NHK Kranj (SLO) 9 p
51 
 David Freséus  Umeå HSS 8 p
52 
 Sami Hellstrom  Pultti Amigos (FIN) 8 p
53 
 Valts Grinbergs  VSJN Ventspils (LAT) 8 p
54 
 Ismo Aulaskari  POLY (FIN) 8 p
55 
 Petrus Miettinen  Pultti Amigos (FIN) 8 p
56 
 Juho Rautio  KALA (FIN) 7 p
57 
 Vyacheslav Potehin  Kuropatki (RUS) 7 p
58 
 Christoffer Sundstedt  Umeå HSS 7 p
59 
 Gints Lasmanis  Skrunda THC (LAT) 7 p
60 
 Bjørn Hagerup Røken  Tønsberg BHK (NOR) 7 p
61 
 Yuriy Prostakov  Toros (RUS) 6 p
62 
 Daniel Remmem  Trondheim BHK (NOR) 6 p
63 
 Frode Hagerup  Tønsberg BHK (NOR) 6 p
64 
 Roberts Kupcs  Incukalns THC (LAT) 6 p
65 
 Petteri Sevon  POLY (FIN) 6 p
66 
 Antti Suojanen  Talpelan Taiga (FIN) 5 p
67 
 Viesturs Lapins  VSJN Ventspils (LAT) 5 p
68 
 Sandis Kalnins  Incukalns THC (LAT) 5 p
69 
 Kent Nyman  Buffé Ellyc 5 p
70 
 Martin Zenisek  D.A.S. Gladiators Plzen (CZE) 5 p
71 
 Niko Tuominen  POLY (FIN) 4 p
72 
 Truls Månsson  Björkhagen Rangers 4 p
73 
 Kimmo Eriksson  Pääskyvuoren PJK (FIN) 4 p
74 
 Olle Eriksson  Björkhagen Rangers 4 p
75 
 Eriks Kuharjonoks  Incukalns THC (LAT) 4 p
76 
 Ismo Lahtinen  POLY (FIN) 3 p
77 
 Joachim Thyzell  BHK Möllan Rouge 3 p
78 
 Teuvo Moisa  Talpelan Taiga () 3 p
79 
 Jani Herlevi  Talpelan Taiga (FIN) 3 p
80 
 Marcus Lagerkvist  Eskilstuna BHK 3 p
81 
 Vaclav Pikl  D.A.S. Gladiators Plzen (CZE) 2 p
82 
 Caroline Eriksson  Björkhagen Rangers 2 p
83 
 Alexander Okunev  Kotlin (RUS) 2 p
84 
 Arnis Vitols  Skrunda THC (LAT) 2 p
85 
 Maxim Starkov  Kuropatki (RUS) 2 p
86 
 Aleksandrs Zernovojs  VSJN Ventspils (LAT) 1 p
87 
 Lauri Happo  POLY (FIN) 1 p
88 
 Jan Pelkonen  (FIN) 1 p
89 
 Arne Johannes Holmin  Stigarevolusjonen (NOR) 1 p
90 
 Edgars Vitols  Skrunda THC (LAT) 1 p
91 
 Teemu Koskela  (FIN)
92 
 Netta Jousi  POLY (FIN)
93 
 Oskari Koskela  Pultti Amigos (FIN)
94 
 Jorens Leskovics  Jekabpils THC (LAT)
95 
 Eskil Persson  Berka BH
96 
 Anton Lampi  Optime (FIN)
97 
 Olli-Pekka Kuokkanen  KALA (FIN)
98 
 Björn Ingevaldsson  Team Arctic
99 
 Evgeniy Goloviznin  Kuropatki (RUS)
100 
 Kevin Eriksson  Pääskyvuoren PJK (FIN)

 


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2019 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)