Nyheder
2019-03-21
DBHU Sæsonkontingent 2019 2020

2019-03-21
INFO: Herning Masters 2019

2019-03-19
INFO: DBHU Super Cup-finalen 2019

2019-03-06
INFO: Herning Masters 2019

2019-03-06
INFO: Denmark Open 2019

2019-03-05
DBHU Ranglisten (4/3 2019)

2019-03-03
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-03-02
DBHU TOUR 2019 (3)

2019-03-02
DBHU KALENDEREN

2019-03-02
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (2)

2019-03-02
Bjarne Axelsen vandt DM 2019 Elite

2019-02-26
VM-kvalifikation 2019 (5 af 5)

2019-02-06
DBHU Ranglisten (1/2 2019)

2019-01-27
TABK ER DANSK MESTER 2019

2019-01-27
VM-kvalifikation 2019 (4 af 5)

2019-01-27
DBHU KALENDEREN

2019-01-27
INFO: Herning Masters 2019

2019-01-26
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (1)

2019-01-23
FACTS: Vendsyssel Masters 2019

2019-01-22
DBHU Ranglisten (22/1 2019)

2019-01-22
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-01-14
DBHU Ranglisten (14/1 2019)

2019-01-12
DBHU TOUR 2019 (2)

2019-01-08
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-01-07
DBHU Ranglisten (7/1 2019)

2019-01-03
VM 2019: kvalifikationsturnering

2019-01-03
INFO: DBHU Tour 2019

2019-01-03
DM 2020: valg af turneringsby

2018-12-10
TABK U18 Mesterskabet 2018 2019

2018-12-10
DBHU Ranglisten (10/12 2018)

2018-12-08
VM 2019: kvalifikationsturnering

2018-12-08
INFO: Vendsyssel Masters 2019

2018-12-08
DBHU KALENDEREN

2018-12-08
FACTS: Foreign Cup 2018

2018-11-06
DM 2020: Valg af turneringsby

2018-11-05
DBHU Ranglisten (5/11 2018)

2018-11-05
DBHU KALENDEREN

2018-11-04
STILLING: DBHU Tour 2019 (1)

2018-11-04
FACTS: Sindal Open 2018 (NM 2018)

2018-10-31
DBHU Ranglisten (1/11 2018)

2018-10-24
DBHU Sæsonkontingent 2018 2019

2018-10-19
FACTS: Danish Masters 2018

2018-10-18
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019

2018-10-16
INFO: DBHU Tour 2019

2018-10-08
INFO: DM 2019 Elite

2018-10-08
DBHU Ranglisten (8/10 2018)

2018-10-07
VM-kvalifikation 2019 (2 af 5)

2018-10-06
DBHU Tour 2018 (10 ud af 10)

2018-10-04
INFO: Sindal Open 2018 (NM)

2018-10-04
DBHU Ranglisten (1/10 2018)

2018-09-27
FACTS: Coppa Angela 2018

2018-09-24
DBHU Tour 2018 (9)

2018-09-24
DBHU KALENDEREN

Coppa Angela 2010: Fotos og facts

2010-10-02

Medaljer ELITE 2007 - 2010 (guld, sølv, bronze):

2007: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
2008: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Nicolai Dahl Jeppesen
2009: Bjarne Axelsen, Nicolai Dahl Jeppesen, Anders Dodensig
2010: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig


Medaljer Ungdom 2007 - 2010 (guld, sølv, bronze):

2007: Mathias Langbak, Anders Dodensig, Nicolai D. Jeppesen
2008: Anders Dodensig, Nicolai Dahl Jeppesen, Nico Lyksholm
2009: Nicolai Dahl Jeppesen, Anders Dodensig, Nico Lyksholm
2010: Anders Dodensig, Nico Lyksholm, Emil Algrensen


Medaljer Veteran 2009 - 2010 (guld, sølv, bronze):

2009: Michael Toft Nielsen, Bjarne Rytter Sørensen, Steen Sundbro
2010: Bjarne Axelsen, Michael Toft Nielsen, Jess Jensen

 

Holdfoto fra Coppa Angela 2010:


Medaljevinderne i Coppa Angela 2010, elite:

 

I Coppa Angela 2010 blev der gået til den:

 

Også til banketten blev der gået til den:

 

Nedenfor pokalerne til de 3 bedste + vinder af B-gruppen

 

Coppa Angela 2010, play off:

 

1. runde, elite:
Michael Toft Nielsen - Victor Bodilsen = 4-0, 9-2, 12-5
Emil Algrensen - Jess Jensen = 4-1, 2-0, 1-4, 4-3


2. runde, elite:
Anette Engel - Emil Algrensen = 7-2, 7-1, 8-0, 8-0
Anders Dodensig - Michael Toft Nielsen = 3-2f, 5-2, 4-1, 3-2


Semifinaler, elite:
Bjarne Axelsen - Anders Dodensig = 5-0, 5-0, 6-1, 5-1
Nico Lyksholm - Anette Engel = 1-2, 1-4, 4-5, 2-6

 

Bronzekamp, elite:
Anders Dodensig
- Nico Lyksholm = 5-0, 5-0, 5-0

 

Finalen, elite:
Bjarne Axelsen
- Anette Engel = 11-2, 4-1, 6-1, 7-0

 

B-kvartfinaler:
Lasse Kristensen - Fredrik Bodilsen = 1-0f, 4-0
Bjarne Rytter Sørensen - Elise Algrensen = 3-1, 7-3

 

B-semifinaler:
Jess Jensen - Bjarne Rytter Sørensen = 2-1, 1-3, 1-2
Victor Bodilsen - Lasse Kristensen = 1-2, 1-0, 0-1f

 

B-finale:
Bjarne Rytter Sørensen - Lasse Kristensen = 1-2, 1-3

 

C-semifinaler:
Jørgen Jørgensen - Inger Algrensen = 2-3f, 2-3
Kim Pedersen - Oscar Fuglesang = 1-2, 3-1, 1-0

 

C-finale:
Inger Algrensen - Kim Pedersen = 2-4, 0-2

 

Kampen om 17. pladsen:
Rose Augustin
- Frederik Kristensen = 1-0f

 

Kampen om 19 .pladsen:
Kenneth Albertsen - Tobias Kristensen = 4-1, 5-1



Kvinde, semifinaler:
Anette Engel
 - Rose Augustin = 6-3, 4-2
Elise Algrensen - Inger Algrensen = 5-1, 1-2f, 6-0



Kvinde, finale:

Anette Engel - Elise Algrensen = 6-4, 7-4



 

Veteran, semifinaler:
Bjarne Axelsen
- Jørgen Jørgensen = 7-2, 8-5, 6-3
Michael Toft Nielsen - Jess Jensen = 5-0, 4-5f, 5-4, 7-1

 

Veteran, bronzekamp:
Jess Jensen - Jørgen Jørgensen = 5-1, 6-2, 4-1




Veteran, finale:
Bjarne Axelsen
- Michael Toft Nielsen = 4-0, 4-3, 5-2, 2-1

 

Ungdom, semifinaler:
Nico Lyksholm
- Lasse Kristensen = 5-3, 9-0, 5-0
Anders Dodensig - Emil Algrensen = 4-0, 6-3, 4-1


 

Ungdom, finale:
Nico Lyksholm - Anders Dodensig = 0-5, 0-5

 


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2019 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)