Nyheder
2022-07-18
DBHU Sæsonkontingent 2022 2023

2022-06-27
Skoleafslutningen 2022

2022-06-26
DBHU Grand Slam 2010-2021

2022-06-25
DBHU Grand Slam 2022 (2 af 4)

2022-06-25
FACTS: Sommer Cup 2022

2022-06-08
DBHU Super Cuppen 2022

2022-06-04
FACTS: DM 2022 Double

2022-05-20
FACTS: DM 2022 Double

2022-05-20
DBHU Challenge Tour 2022 2023

2022-04-30
STATISTIK: DM 2004-2022

2022-04-30
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-04-28
NM Holdfinalen 2022

2022-04-02
DBHU Challenge Touren 2021/22 (8)

2022-03-22
DBHU KALENDEREN

2022-03-22
DM 2023 Elite (kvalifikation)

2022-03-22
FACTS: DM 2022 Elite

2022-03-22
FACTS: DM 2022 V35

2022-03-20
EM-KVALIFIKATIONEN 2022 (slutstilling)

2022-03-20
DBHU Grand Slam 2022 (1 ud af 4) (VM-kvalifikationen 2023)

2022-03-05
DBHU Challenge Tour 21/22 (7) FORÅRS CHALLENGE 2022

2022-02-17
INFO: Sommer Cup 2022

Coppa Angela 2010 (INFO)

2010-09-30

Lørdag den 2. oktober 2010 afvikles Coppa Angela 2010.
Det er 4. gang turneringen Coppa Angela spilles.

1. gang var i 2007, hvor Anette Engel arrangerede turneringen på sin 26 års fødselsdag.

 

Tidsskema for Coppa Angela 2010, lørdag den 2. oktober:

09:00: Afhentning af spil på Algade 32
09:15: Klargøring af spillested

10:00: DBHU Cuppen, 2. afdeling

10:30: Coppa Angela 2010, indledende divisioner

12:30: 1. play off-runde elite samt B-kvartfinaler
13:15: 2. play off-runde elite samt B-semifinaler og B-finale

14:00: Særlige kategorier (junior, veteran, kvinde), semifinaler

14:45: Coppa Angela 2010, semifinaler elite
15:30: Coppa Angela 2010, bronzekamp elite
16:00: Coppa Angela 2010, finale elite

16:45: Særlige kategorier (junior, veteran, kvinde), finaler

17:30: Præmieceremoni


19:00 Spisning for de interesserede
Fremad Eagles betaler den første genstand for sine medlemmer.

 


Tilmeldte:

  • Bjarne Axelsen
  • Anette Engel
  • Anders Dodensig
  • Michael Toft Nielsen
  • Nico Lyksholm
  • Emil Algrensen
  • Jess Jensen
  • Bjarne Rytter Sørensen
  • Victor Bodilsen
  • Jørgen Jørgensen
  • Kim Pedersen
  • Lasse Kristensen
  • Rose Augustin Pedersen
  • Oscar Fuglesang
  • Elise Algrensen
  • Inger Algrensen
  • Frederik Bodilsen
  • Frederik Kristensen
  • Tobias Kristensen
  • Kenneth Albertsen

 

Medaljer ELITE 2007 - 2009 (guld, sølv, bronze):

2007: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
2008: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Nicolai Dahl Jeppesen
2009: Bjarne Axelsen, Nicolai Dahl Jeppesen, Anders Dodensig
2010: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig


Medaljer Ungdom 2007 - 2009 (guld, sølv, bronze):

2007: Mathias Langbak, Anders Dodensig, Nicolai D. Jeppesen
2008: Anders Dodensig, Nicolai Dahl Jeppesen, Nico Lyksholm
2009: Nicolai Dahl Jeppesen, Anders Dodensig, Nico Lyksholm
2010: Anders Dodensig, Nico Lyksholm, Emil Algrensen

Medaljer Veteran 2009 - 2010 (guld, sølv, bronze):

2009: Michael Toft Nielsen, Bjarne Rytter Sørensen, Steen Sundbro
2010: Bjarne Axelsen, Michael Toft Nielsen, Jess Jensen


Medaljevinderne i Coppa Angela 2009:
N. D. Jeppesen (sølv), Bjarne Axelsen (guld), A. Dodensig (bronze)

 

Medaljevinderne i Coppa Angela 2008:
A. Engel (sølv), B. Axelsen (guld), N. D. Jeppesen (bronze)



Medaljetagerne i Coppa Angela 2007:
A. Engel (sølv), B. Axelsen (guld), M. T. Nielsen (bronze)

 

Ungdomsklassen blev i 2009 vundet af Nicolai D. Jeppesen


 

Ungdom 2008:
Nicolai Dahl Jeppesen, Anders Dodensig (guld), Nico Lyksholm

 

Ungdom 2007:
Anders Dodensig, Mathias Langbak (guld), Nicolai D. Jeppesen

 


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2022 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)