Nyheder
2020-09-07
DBHU KALENDEREN

2020-09-07
DBHU Ranglisten (7/9 2020)

2020-09-05
DBHU Grand Prix 2020 2021 (5)

2020-09-05
FACTS: Aalborg Open 2020

2020-08-25
DBHU Ranglisten (24/8 2020)

2020-08-22
DM 2021: kvalifikationen

2020-08-22
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2020 (4 af 5)

2020-08-22
DBHU Grand Prix 2020 2021 (4)

2020-08-22
VM-kvalifikation 2020 2021 (2 af 5)

2020-08-22
FACTS: Denmark Open 2020

2020-08-18
INFO: DBHU Grand Slam Fantastic Five 2021

2020-08-04
DBHU KALENDEREN

2020-08-04
DBHU Ranglisten (5/8 2020)

2020-08-04
DBHU Grand Prix 2020 2021 (3)

2020-08-04
FACTS: Coppa Angela 2020

2020-07-26
INFO: Vendsyssel Masters 2021

2020-07-16
DM 2022 i SKANDERBORG

2020-07-16
DM 2021: kvalifikationen

2020-07-05
DBHU Sæsonkontingent 2020 2021

2020-06-28
NM 2020 HOLDFINALEN

2020-06-27
DBHU KALENDEREN

2020-06-27
DBHU Ranglisten (29/6 2020)

2020-06-27
DBHU Grand Prix 2020/21 (2)

2020-06-27
DBHU Grand Slam F5 (3 af 5)

2020-06-27
STATISTIK: NM 2004-2020

2020-06-27
VM 2021: kvalifikation (2 af 5)

2020-06-27
FACTS: SOMMER CUP 2020 (+ statistik 2005-2020)

2020-06-23
VM 2021: kvalifikationen

2020-06-13
FACTS: NM 2020 (V35, U18, U25)

2020-06-13
STATISTIK: NM 2004-2020

2020-05-31
DBHU Ranglisten (1/6 2020)

2020-05-17
DBHU Ranglisten (18/5 2020)

2020-05-16
DBHU SUPER CUP-FINALEN 2020

2020-05-12
DBHU KALENDEREN

BM 190 (Tirsdag d. 14/9 2010)

2010-09-14

Play Off fra BM 190, tirsdag den 14. september 2010:

 

Semifinaler:
Bjarne Axelsen - Alexander Juhl Nielsen = 9-0, 6-2
Anders Dodensig - Anette Engel = 3-2f, 3-4f, 4-5

 

Finalen:
Bjarne Axelsen - Anette Engel = 6-4, 3-0, 7-1, 5-2

 

Kampen om 3. pladsen:
Anders Dodensig - Alexander Juhl Nielsen = 6-5f, 3-4f, 1-3, 2-1f, 4-1

 

Kampen om 5. pladsen:
Lasse Kristensen - Jess Jensen = 2-3f, 1-0, 0-5, 1-3, 2-3f

 

Kampen om 7. pladsen:
Elise Algrensen - Kim Pedersen = 2-1, 2-3f, 2-1f, 5-0, 5-2

 

 

Stilling i Klubmesterskabet 2011 (efter 4 af 14 afdelinger):
(1. og 2. tirsdag i månederne august til februar tæller til stillingen)
Efter de 14 indledende afdelinger går de 8 bedste til kvartfinalerne.

Pointssystem: 20, 18, 16, 14, 12, 10, 8, 6, 4, 3, 2, 1.

80 points: Bjarne Axelsen
68 points: Anders Dodensig
68 points: Anette Engel
42 points: Michael Toft Nielsen
36 points: Jess Jensen
36 points: Alexander Juhl Nielsen
34 points: Emil Algrensen
22 points: Lasse Kristensen
16 points: Kim Pedersen
16 points: Elise Algrensen
10 points: Jacob Gade
 9 points: Inger Algrensen
 6 points: Rasmus Gade
 1 point : Frederik Kristensen


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2020 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)