Nyheder
2020-05-17
DBHU Ranglisten (18/5 2020)

2020-05-16
INFO: NM 2020 ELITE

2020-05-16
DBHU SUPER CUP-FINALEN 2020

2020-05-12
DBHU KALENDEREN

2020-04-10
SLUTSTILLING: DBHU GRAND PRIX 2019 2020

2020-04-08
DBHU KALENDEREN

2020-03-23
OBS: DBHU Grand Prix 2019/20 (8)

2020-03-23
DBHU Grand Slam F5 (2 af 5)

2020-03-23
EM 2020: kvalifikation (Slutstillingen)

2020-03-22
DM 2022 ELITE: valg af turneringsby

2020-03-04
REGLEMENT: DM 2021 Elite

2020-03-02
FACTS: DM 2020 U25

2020-02-29
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-02-25
DM 2022: valg af turneringsby

2020-02-13
DBHU KALENDEREN

2020-02-12
TABK Brønderslevmesterskabet 2020 (1)

2020-02-04
FACTS: DBHU Cuppen 2020

2020-01-26
DBHU Ranglisten (27/1 2020)

2020-01-25
DBHU Grand Prix 2019 2020 (7)

2020-01-25
EM-kvalifination 2020 (4 af 5)

2020-01-25
DM 2020: kvalificerede

2020-01-22
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2020 (1 af 5)

2020-01-20
DM 2020: V35 og U18

2020-01-20
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-01-20
DBHU Grand Prix 2019 2020 (6)

2020-01-20
DM-kvalifikationen 2020

2020-01-20
FACTS: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-18
Formandens beretning 2019

2019-12-16
DBHU Ranglisten (16/12 2019)

2019-12-14
DBHU KALENDEREN

2019-12-14
FACTS: TABK Grand Prix 2019

2019-12-14
DBHU Grand Prix 2019/20 (6)

2019-12-11
INFO: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-11
DM-kvalifikationen 2020

2019-12-08
STATISTIK: NM 2004-2019

2019-12-08
FACTS: NM 2019 DOUBLE

BM 190 (Tirsdag d. 14/9 2010)

2010-09-14

Play Off fra BM 190, tirsdag den 14. september 2010:

 

Semifinaler:
Bjarne Axelsen - Alexander Juhl Nielsen = 9-0, 6-2
Anders Dodensig - Anette Engel = 3-2f, 3-4f, 4-5

 

Finalen:
Bjarne Axelsen - Anette Engel = 6-4, 3-0, 7-1, 5-2

 

Kampen om 3. pladsen:
Anders Dodensig - Alexander Juhl Nielsen = 6-5f, 3-4f, 1-3, 2-1f, 4-1

 

Kampen om 5. pladsen:
Lasse Kristensen - Jess Jensen = 2-3f, 1-0, 0-5, 1-3, 2-3f

 

Kampen om 7. pladsen:
Elise Algrensen - Kim Pedersen = 2-1, 2-3f, 2-1f, 5-0, 5-2

 

 

Stilling i Klubmesterskabet 2011 (efter 4 af 14 afdelinger):
(1. og 2. tirsdag i månederne august til februar tæller til stillingen)
Efter de 14 indledende afdelinger går de 8 bedste til kvartfinalerne.

Pointssystem: 20, 18, 16, 14, 12, 10, 8, 6, 4, 3, 2, 1.

80 points: Bjarne Axelsen
68 points: Anders Dodensig
68 points: Anette Engel
42 points: Michael Toft Nielsen
36 points: Jess Jensen
36 points: Alexander Juhl Nielsen
34 points: Emil Algrensen
22 points: Lasse Kristensen
16 points: Kim Pedersen
16 points: Elise Algrensen
10 points: Jacob Gade
 9 points: Inger Algrensen
 6 points: Rasmus Gade
 1 point : Frederik Kristensen


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2020 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)