Nyheder
2020-02-13
DBHU KALENDEREN

2020-02-12
TABK Brønderslevmesterskabet 2020 (1)

2020-02-08
DM 2022: valg af turneringsby

2020-02-04
FACTS: DBHU Cuppen 2020

2020-01-26
DBHU Ranglisten (27/1 2020)

2020-01-25
DBHU Grand Prix 2019 2020 (7)

2020-01-25
EM-kvalifination 2020 (4 af 5)

2020-01-25
DM 2020: kvalificerede

2020-01-22
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2020 (1 af 5)

2020-01-20
DM 2020: V35 og U18

2020-01-20
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-01-20
DBHU Grand Prix 2019 2020 (6)

2020-01-20
DM-kvalifikationen 2020

2020-01-20
FACTS: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-18
Formandens beretning 2019

2019-12-16
DBHU Ranglisten (16/12 2019)

2019-12-14
DBHU KALENDEREN

2019-12-14
FACTS: TABK Grand Prix 2019

2019-12-14
DBHU Grand Prix 2019/20 (6)

2019-12-11
INFO: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-11
DM-kvalifikationen 2020

2019-12-08
STATISTIK: NM 2004-2019

2019-12-08
FACTS: NM 2019 DOUBLE

2019-11-19
DBHU Ranglisten (1/12 2019)

2019-11-17
DM-Kvalifikationen 2020

2019-11-16
DBHU Ranglisten (18/11 2019)

2019-11-16
DBHU GRAND PRIX 2019 2020 (5)

2019-11-16
EM-kvalifikation 2020 (3)

2019-11-16
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (5 af 5)

2019-11-16
FACTS: Danish Masters 2019

2019-11-07
DBHU Ranglisten (1/11 2019)

2019-10-28
DM-kvalifikationen 2020

2019-10-28
DBHU KALENDEREN

2019-10-28
FACTS: Danish Masters 2019

2019-10-28
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-10-12
FACTS: DM 2019 DIVISION 1

2019-10-09
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (4)

2019-10-09
FACTS: DM 2019 Double (12/10 2019)

2019-10-06
STATISTIK: Coppa Angela 2007-2019

2019-10-05
INFO: Danish Masters 2019

2019-10-05
DBHU GRAND PRIX 2019 2020 (4)

2019-10-05
STATISTIK: NM 2004-2019

2019-10-05
FACTS: Nordjysk Mesterskab 2019

2019-09-05
DBHU KALENDEREN

2019-09-05
INFO: Coppa Angela 2019

2019-08-26
DBHU Ranglisten (26/8 2019)

2019-08-24
INFO: Coppa Angela 2019

2019-08-24
EM-kvalifikation 2020 (2)

2019-08-24
FACTS: DENMARK OPEN 2019

2019-08-24
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (4)

BM 184 (Tirsdag d. 24/8 2010)

2010-08-24

BM 184 blev spillet tirsdag den 24. august 2010:

 

Play Off:

 

Semifinaler:
Bjarne Axelsen - Michael Toft Nielsen = 4-1, 7-0, 4-1
Anette Engel - Anders Dodensig = 5-4, 3-0, 6-3

 

Kampen om tredjepladsen:
Anders Dodensig - Michael Toft Nielsen = 2-1, 2-4, 3-2 og 2-1

 

Finalen:
Bjarne Axelsen - Anette Engel = 4-2, 7-1, 3-1, 6-5

 

Alexander Juhl Nielsen blev nummer 5

 

Kampen om 6. pladsen:
Emil Algrensen - Jess Jensen = 4-5, 3-2, 3-2, 4-3f, 3-2f

 

Kampen om 8. pladsen:
Lasse Kristensen - Elise Algrensen = 4-0, 3-0, 4-0, 3-2

 

Stilling i Klubmesterskabet 2011 (efter 2 af 14 afdelinger):
(1. og 2. tirsdag i månederne august til februar tæller til stillingen)
Efter de 14 indledende afdelinger går de 8 bedste til kvartfinalerne.

Pointssystem: 20, 18, 16, 14, 12, 10, 8, 6, 4, 3, 2, 1.

40 points: Bjarne Axelsen
34 points: Anders Dodensig
34 points: Anette Engel
28 points: Michael Toft Nielsen
22 points: Emil Algrensen
16 points: Jess Jensen
12 points: Alexander Juhl Nielsen
10 points: Jacob Gade
 8 points: Lasse Kristensen
 6 points: Rasmus Gade
 5 point : Elise Algrensen
 4 points: Kim Pedersen
 3 points: Inger Algrensen


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2020 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)