Nyheder
2019-11-19
DBHU Ranglisten (1/12 2019)

2019-11-17
DM-Kvalifikationen 2020

2019-11-16
INFO: Vendsyssel Masters 2020

2019-11-16
DBHU Ranglisten (18/11 2019)

2019-11-16
DBHU GRAND PRIX 2019 2020 (5)

2019-11-16
EM-kvalifikation 2020 (3)

2019-11-16
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (5 af 5)

2019-11-16
FACTS: Danish Masters 2019

2019-11-07
DBHU Ranglisten (1/11 2019)

2019-10-28
DM-kvalifikationen 2020

2019-10-28
DBHU KALENDEREN

2019-10-28
FACTS: Danish Masters 2019

2019-10-28
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-10-12
FACTS: DM 2019 DIVISION 1

2019-10-09
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (4)

2019-10-09
FACTS: DM 2019 Double (12/10 2019)

2019-10-06
STATISTIK: Coppa Angela 2007-2019

2019-10-05
INFO: Danish Masters 2019

2019-10-05
DBHU GRAND PRIX 2019 2020 (4)

2019-10-05
STATISTIK: NM 2004-2019

2019-10-05
FACTS: Nordjysk Mesterskab 2019

2019-09-05
DBHU KALENDEREN

2019-09-05
INFO: Coppa Angela 2019

2019-08-26
DBHU Ranglisten (26/8 2019)

2019-08-24
INFO: Coppa Angela 2019

2019-08-24
EM-kvalifikation 2020 (2)

2019-08-24
FACTS: DENMARK OPEN 2019

2019-08-24
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (4)

2019-08-20
INFO: Denmark Open 2019

2019-08-13
DBHU Ranglisten (12/8 2019)

2019-08-12
DM 2020: Kvalifikationen

2019-08-12
DBHU Sæsonkontingent 2019 2020

2019-08-12
EM-kvalifikation 2020 (1)

2019-08-12
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (3)

2019-08-12
DBHU KALENDEREN

2019-08-05
INFO: Denmark Open 2019

2019-07-12
DBHU KALENDEREN

2019-06-30
FACTS: Herning Masters 2019

2019-06-29
DM 2021 Elite: Nyborg

2019-06-29
EM-kvalifikation 2020 (1)

2019-06-29
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (3)

2019-06-29
DBHU Tour 2019 (4)

2019-06-11
DBHU Ranglisten (11/6 2019)

2019-06-10
STATISTIK: DM 2004-2019

Fårup Sommerland Masters 2010

2010-07-10

7 af spillerne fra Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev spillede lørdag (den 10. juli 2010) Fårup Sommerland Masters 2010 i Fårup Sommerland.



Slutstillingen blev således:

  • Bjarne Axelsen
  • Anette Engel
  • Michael Toft Nielsen
  • Emil Algrensen
  • Jacob Gade 
  • Jess Jensen
  • Rasmus Gade

 

Nedenfor resultater fra play off:

 

Semifinaler:
Bjarne Axelsen - Emil Algrensen = 3-1, 6-0, 3-0 og 4-1
Anette Engel - Michael Toft Nielsen = 6-0, 5-3, 6-0 og 2-1f

 

Finalen:
Bjarne Axelsen - Anette Engel = 5-1, 4-0, 3-1 og 6-3

 

Kampen om 3. pladsen:
Michael Toft Nielsen - Emil Algrensen = 5-3, 3-2f, 5-2 og 7-2

 

Kval til kampen om 5. pladsen:
Jacob Gade - Rasmus Gade = 3-0, 4-1, 2-3, 0-1, 2-3f, 4-3f og 2-0

 

Kampen om 5. pladsen:
Jacob Gade - Jess Jensen= 5-0, 6-0, 4-1, 2-3 og 4-2

 

 


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2019 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)