Nyheder
2019-06-11
DBHU Ranglisten (11/6 2019)

2019-06-10
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-06-05
FACTS: Sommer Cup 2019

2019-06-03
DM 2021: valg af turneringsby

2019-05-29
DM 2020: kvalifikationen

2019-05-29
DBHU KALENDEREN

2019-05-25
EM 2020: kvalifikationen

2019-05-14
DM 2021: valg af turneringsby

2019-05-09
DBHU Ranglisten (1/5 2019)

2019-05-08
DBHU Tour 2019 (3)

2019-05-08
INFO: Herning Masters 2019

2019-05-08
INFO: Sommer Cup 2019

2019-05-08
DBHU Sæsonkontingent 2019 2020

2019-05-02
DBHU KALENDEREN

2019-04-16
DBHU Ranglisten (15/4 2019)

2019-04-12
FACTS: Påske Cup 2019

2019-04-11
DBHU Sæsonkontingent 2019 2020

2019-04-10
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-04-10
INFO: Herning Masters 2019

2019-03-26
FACTS: DBHU Super Cup-finalen 2019

2019-03-24
Grathien Niyonshuti vandt U18 Mesterskabet 2019

2019-03-21
DBHU Sæsonkontingent 2019 2020

2019-03-06
INFO: Herning Masters 2019

2019-03-06
INFO: Denmark Open 2019

2019-03-05
DBHU Ranglisten (4/3 2019)

2019-03-03
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-03-02
DBHU TOUR 2019 (3)

2019-03-02
DBHU KALENDEREN

2019-03-02
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (2)

2019-03-02
Bjarne Axelsen vandt DM 2019 Elite

2019-02-26
VM-kvalifikation 2019 (5 af 5)

2019-02-06
DBHU Ranglisten (1/2 2019)

2019-01-27
TABK ER DANSK MESTER 2019

2019-01-27
VM-kvalifikation 2019 (4 af 5)

2019-01-27
DBHU KALENDEREN

2019-01-27
INFO: Herning Masters 2019

2019-01-26
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (1)

2019-01-23
FACTS: Vendsyssel Masters 2019

2019-01-22
DBHU Ranglisten (22/1 2019)

2019-01-22
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-01-14
DBHU Ranglisten (14/1 2019)

2019-01-12
DBHU TOUR 2019 (2)

2019-01-08
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-01-07
DBHU Ranglisten (7/1 2019)

2019-01-03
VM 2019: kvalifikationsturnering

2019-01-03
INFO: DBHU Tour 2019

2019-01-03
DM 2020: valg af turneringsby

Facts: Berlin Open 2010

2010-06-04

A-Play-Off

Round of the last 16 (Best of 5):
Juho Rautio - Igor Lechner                      3-0 (8-1,5-2,11-5)
Jari Sahlgren - Big Aden                        3-0 (5-2,6-1,6-0)
Micael Borgh - Tim Tigges                       2-3 (1-0,1-3,1-3,5-2,2-3)
Box Albers - Cowboy                             3-0 (4-2,6-2,4-3)
Otto Pesala - Jani Herlevi                      1-3 (3-2,1-2,2-3,2-5)
Fury  - Classic Brunske                         1-3 (1-2s,2-0,2-3,0-3)
Bull Gerrit  - Slow Hand                        3-2 (1-6,5-3,2-3s,6-3,2-1)
Vesa Huotelin - Norbert Luck                    3-0 (7-2,5-1,5-3)

Quarterfinals (Best of 5):
Juho Rautio - Vesa Huotelin                     3-1 (7-2,4-1,3-4s,2-1)
Jari Sahlgren - Bull Gerrit                     3-1 (2-4,2-0,5-1,6-2)
Tim Tigges - Classic Brunske                    1-3 (1-4,2-3,4-3s,0-2)
Box Albers - Jani Herlevi                       3-1 (5-2,1-2s,5-1,4-3s)

Semifinals (Best of 7):

Juho Rautio - Box Albers                        4-0 (4-3,5-3,7-1,5-2)
Jari Sahlgren - Classic Brunske                 4-1 (2-3,4-3s,3-1,4-1,2-1)

Final:
Juho Rautio - Jari Sahlgren                     4-0 (7-3,7-4,5-1,4-3s)




B-Play-Off (Best of 3)

Quarterfinals:
Leon Lechner - Janus Doringer                   2-0 (3-1,3-0)
Erik Brauner - Mad Max Richter                  1-2 (4-6,3-0,2-3)
Ulrich Hennemann - Tobi Machnitzke              2-0 (9-2,3-1)
Hans-Georg Danelski - Tonja Lechner             2-0 (3-1,6-2)


Semifinals:
Leon Lechner - Hans-Georg Danelski              0-2 (2-3,2-3)
Mad Max Richter - Ulrich Hennemann              0-2 (2-4,2-3)

Final:
Hans-Georg Danelski - Ulrich Hennemann          2-1 (2-1,0-2,2-1)




Ranking

01. Juho Rautio, KALA
02. Jari Sahlgren, Kiekko-Lampaat
03. Box Albers, VfP Friesland
03. Classic Brunske, Schlicktown
05. Bull Gerrit , Schlicktown
06. Vesa Huotelin, P�LY
07. Jani Herlevi, Talpelan Taiga
08. Tim Tigges, Satyrion Berlin
09. Micael Borgh, Team Arctic Ice Shot
10. Otto Pesala, KALA
11. Fury , Schlicktown
12. Norbert Luck, Satyrion Berlin
13. Slow Hand , Satyrion Berlin
14. Cowboy , VfP Friesland
15. Big Aden, VfP Friesland
16. Igor Lechner, TEC Tirol
17. Hans-Georg Danelski, 1. TEHC 1980
18. Ulrich Hennemann, K�ltestarre 83
19. Leon Lechner, TEC Tirol
20. Mad Max Richter, VfP Friesland
21. Erik Brauner, Satyrion Berlin
22. Tonja Lechner, TEC Tirol
23. Tobi Machnitzke, SSV Rapid
24. Janus Doringer, SSV Rapid
25. Mathias Scheel, Satyrion Berlin
26. Andrea Hellmich, K�ltestarre 83
27. Patrick Elstner, SSV Rapid
28. Maxim Eisele, SSV Rapid


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2019 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)