Nyheder
2022-01-15
FACTS: DM 2022 U18

2022-01-08
DBHU Holdfinalen 2022 (vinderfoto)

2022-01-08
DBHU Holdfinalen 2022 (statistik)

2022-01-08
STATISTIK: DM 2004-2022

2022-01-08
DBHU Challenge Touren 2021/22 (5)

2022-01-03
DBHU KALENDEREN

2022-01-03
DBHU Challenge Touren 2021/22 (4)

2022-01-03
INFO: Vendsyssel Masters 2022

2021-12-11
DBHU Challenge Touren 2021/22 (4)

2021-11-27
DBHU Challenge Touren 2021/22 (3)

2021-11-16
DBHU Challenge Touren 2021/22 (2)

2021-11-13
EM-kvalifikationen 2022 (2 af 3)

2021-11-13
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2021 (5 af 5)

2021-11-09
DBHU KALENDEREN

2021-11-09
FACTS: Danish Masters 2021

2021-11-03
DBHU Challenge Touren 2021/22 (2)

2021-11-02
Jacobsen vandt TABK Challenge 2021

2021-11-02
DBHU Ranglisten (2/11 2021)

2021-10-11
NM 2021: Guldvinderne

2021-10-11
FACTS: Efterårs Cup 2021

2021-10-11
NM 2021 Holdfinalen (facts)

2021-10-10
STATISTIK: NM 2004-2021

2021-09-30
FACTS: DBHU Super Cup-finalen 2021

2021-09-20
Idrætsmesse i Brønderslev Midtby

2021-09-18
INFO: Danish Masters 2021

2021-09-18
DBHU KALENDEREN

2021-09-18
STATISTIK: NM 2004-2021

2021-08-26
INFO: DBHU Super Cuppen 2021

2021-08-25
FACTS: Coppa Angela 2021 (NM21)

2021-08-24
TURNERINGSARRANGØR?

2021-08-23
EM-KVALIFIKATIONEN 2022

2021-08-21
DBHU Ranglisten (22/8 2021)

2021-08-21
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2021 (4 af 5)

2021-08-21
FACTS: Denmark Open 2021

2021-08-18
DM 2022: KVALIFIKATION (opdateret)

2021-08-17
Er du klar til at arrangere?

2021-08-14
INFO: Denmark Open 2021

DM Hold + RR 2010: Fotos og facts

2010-05-29

DM for hold 2010

DBHU Danmark danske mestre 2010
Bjarne Axelsen (7. DM-guld for hold)
Anette Engel (5. DM-guld for hold)
Anders Dodensig (3. DM-guld for hold)
Michael Toft Nielsen (5. DM-guld for hold)
Nico Lyksholm (3. DM-guld for hold)


Sølvmedaljer til Grasshoppers

Mads Bodilsen
Victor Bodilsen
Vagn Kristoffersen
Jørgen Jørgensen


Bronzemedaljer til Team Far Søn
Emil Algrensen
Jacob Gade
Rasmus Gade
Jess Jensen
Nikolai Schmidt

 

 

Medaljevinderne i DM Round Robin Elite:

Guld: Bjarne Axelsen
Sølv: Anette Engel
Bronze: Anders Dodensig

 

Medaljevinderne i DM Round Robin 2010 B-rækken:

Guld: Jacob Gade
Sølv: Emil Algrensen
Bronze: Jess Jensen


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2022 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)