Nyheder
2020-09-07
DBHU KALENDEREN

2020-09-07
DBHU Ranglisten (7/9 2020)

2020-09-05
DBHU Grand Prix 2020 2021 (5)

2020-09-05
FACTS: Aalborg Open 2020

2020-08-25
DBHU Ranglisten (24/8 2020)

2020-08-22
DM 2021: kvalifikationen

2020-08-22
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2020 (4 af 5)

2020-08-22
DBHU Grand Prix 2020 2021 (4)

2020-08-22
VM-kvalifikation 2020 2021 (2 af 5)

2020-08-22
FACTS: Denmark Open 2020

2020-08-18
INFO: DBHU Grand Slam Fantastic Five 2021

2020-08-04
DBHU KALENDEREN

2020-08-04
DBHU Ranglisten (5/8 2020)

2020-08-04
DBHU Grand Prix 2020 2021 (3)

2020-08-04
FACTS: Coppa Angela 2020

2020-07-26
INFO: Vendsyssel Masters 2021

2020-07-16
DM 2022 i SKANDERBORG

2020-07-16
DM 2021: kvalifikationen

2020-07-05
DBHU Sæsonkontingent 2020 2021

2020-06-28
NM 2020 HOLDFINALEN

2020-06-27
DBHU KALENDEREN

2020-06-27
DBHU Ranglisten (29/6 2020)

2020-06-27
DBHU Grand Prix 2020/21 (2)

2020-06-27
DBHU Grand Slam F5 (3 af 5)

2020-06-27
STATISTIK: NM 2004-2020

2020-06-27
VM 2021: kvalifikation (2 af 5)

2020-06-27
FACTS: SOMMER CUP 2020 (+ statistik 2005-2020)

2020-06-23
VM 2021: kvalifikationen

2020-06-13
FACTS: NM 2020 (V35, U18, U25)

2020-06-13
STATISTIK: NM 2004-2020

2020-05-31
DBHU Ranglisten (1/6 2020)

2020-05-17
DBHU Ranglisten (18/5 2020)

2020-05-16
DBHU SUPER CUP-FINALEN 2020

2020-05-12
DBHU KALENDEREN

Kosice Open 2008

2008-11-15

Vores 4 ørne har kæmpet godt hele dagen.
Der var 33 spillere med i Kosice Open, hvor de spillede alle mod alle.
Der var spillere fra Slovenien, Ungarn, Danmark og selvfølgelig Slovakiet.
Efter en lang indledende runde blev stllingen for vores 4 ørne således:

Bjarne Axelsen 2
Anders Dodensig 17
Nico Lyksholm 24
Michael Toft Nielsen 27

A gruppe

1/8
Bjarne Axelsen - Nejc S =2-3, 3-1, 2-1f og 3-2

1/4
Bjarne Axelsen - K. Hudec = 2-1f, 3-2f og 1-0

1/2
Bjarne Axelsen - Margor Papp = 0-4, 3-1, 2-4, 8-2 og 2-4

Bronze
Bjarne Axelsen - M. Ramsak = 1-2, 4-1, 1-0, 1-3 og 4-2

Finale
Margor Papp - I. Blasko = vinderen blev I. Blasko


B Bruppe:

1/8
Michael Toft Nielsen - Anders Dodensig = 1-3 og 1-2.
Nico Lyksholm - T. Vaclavek = 5-0 og 6-2

Kvartfinale:
Anders Dodensig - Bernard Grigorsky = 3-4f, 4-3 og 1-0
Nico Lyksholm - Vladimir Sebela = 2-3 og 2-5


Semifinale:
Anders Dodensig - Miriama Svinciakova = 4-2 og 3-0

B-finale:
Anders Dodensig - Emil Galoci = 4-2 og 3-2.

Desuden vandt:
Michael Toft Nielsen sølv i veteran
Anders Dodensig bronze i Junior


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2020 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)