Nyheder
2020-03-23
OBS: DBHU Grand Prix 2019/20 (8)

2020-03-23
DBHU Grand Slam F5 (2 af 5)

2020-03-23
EM 2020: kvalifikation (Slutstillingen)

2020-03-22
DM 2022 ELITE: valg af turneringsby

2020-03-04
REGLEMENT: DM 2021 Elite

2020-03-02
FACTS: DM 2020 U25

2020-02-29
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-02-25
DM 2022: valg af turneringsby

2020-02-13
DBHU KALENDEREN

2020-02-12
TABK Brønderslevmesterskabet 2020 (1)

2020-02-04
FACTS: DBHU Cuppen 2020

2020-01-26
DBHU Ranglisten (27/1 2020)

2020-01-25
DBHU Grand Prix 2019 2020 (7)

2020-01-25
EM-kvalifination 2020 (4 af 5)

2020-01-25
DM 2020: kvalificerede

2020-01-22
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2020 (1 af 5)

2020-01-20
DM 2020: V35 og U18

2020-01-20
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-01-20
DBHU Grand Prix 2019 2020 (6)

2020-01-20
DM-kvalifikationen 2020

2020-01-20
FACTS: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-18
Formandens beretning 2019

2019-12-16
DBHU Ranglisten (16/12 2019)

2019-12-14
DBHU KALENDEREN

2019-12-14
FACTS: TABK Grand Prix 2019

2019-12-14
DBHU Grand Prix 2019/20 (6)

2019-12-11
INFO: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-11
DM-kvalifikationen 2020

2019-12-08
STATISTIK: NM 2004-2019

2019-12-08
FACTS: NM 2019 DOUBLE

2019-11-19
DBHU Ranglisten (1/12 2019)

2019-11-17
DM-Kvalifikationen 2020

2019-11-16
DBHU Ranglisten (18/11 2019)

2019-11-16
DBHU GRAND PRIX 2019 2020 (5)

2019-11-16
EM-kvalifikation 2020 (3)

2019-11-16
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (5 af 5)

2019-11-16
FACTS: Danish Masters 2019

2019-11-07
DBHU Ranglisten (1/11 2019)

2019-10-28
DM-kvalifikationen 2020

2019-10-28
DBHU KALENDEREN

2019-10-28
FACTS: Danish Masters 2019

2019-10-28
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-10-12
FACTS: DM 2019 DIVISION 1

2019-10-09
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (4)

2019-10-09
FACTS: DM 2019 Double (12/10 2019)

Göteborgsbataljen: Hold

2008-10-26

Under den svenske rankingturnering i bordhockey udspillede der sig samtidig en holdkonkurrence.
For Fremad Eagles spillede Martin Arenlind, Jimmy Eklund og Andreas Andersson.
Se resultater nedenfor med Fremad Eagles nævnt først.



Matchresultat:
5-2 Team Arctic Ice Shot
5-2 Tönsberg BHK
1-7 Enköping HSC
7-1 Atletico Göteborg B
8-1 Öresundsligan United
4-4 BHK Möllan Rouge
3-4 Atletico Göteborg
3-3 Buffe Ellyc/TK Tigers
7-2 Hammar/Hullu/Lönner
9-0 Göteborgsligan United
4-5 Umeå HSS
9-0 Rookies United
8-1 Atletico Göteborg C
 

Slutplaceringer:
1 Atletico Göteborg 25p
2 BHK Möllan Rouge 23p
3 Enköping HSC 20p
4 Buffe Ellyc/TK Tigers 20p
5 Fremad Eagles 18p
6 Umeå HSS 15p
7 Team Arctic Ice Shot 14p
8 Tönsberg BHK 13p
9 Hammar/Hullu/Lönner 13p
10 Atletico Göteborg B 9p
11 Atletico Göteborg C 6p
12 Öresundsligan United 4p
13 Göteborgsligan United 1p
14 Rookies United 1p


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2020 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)