Nyheder
2021-10-11
NM 2021: Guldvinderne

2021-10-11
FACTS: Efterårs Cup 2021

2021-10-11
NM 2021 Holdfinalen (facts)

2021-10-10
STATISTIK: NM 2004-2021

2021-09-30
FACTS: DBHU Super Cup-finalen 2021

2021-09-20
Idrætsmesse i Brønderslev Midtby

2021-09-18
INFO: Danish Masters 2021

2021-09-18
DBHU KALENDEREN

2021-09-18
STATISTIK: NM 2004-2021

2021-08-26
INFO: DBHU Super Cuppen 2021

2021-08-25
FACTS: Coppa Angela 2021 (NM21)

2021-08-24
TURNERINGSARRANGØR?

2021-08-23
EM-KVALIFIKATIONEN 2022

2021-08-21
DBHU Ranglisten (22/8 2021)

2021-08-21
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2021 (4 af 5)

2021-08-21
FACTS: Denmark Open 2021

2021-08-18
DM 2022: KVALIFIKATION (opdateret)

2021-08-17
Er du klar til at arrangere?

2021-08-14
INFO: Denmark Open 2021

2021-07-18
DBHU KALENDEREN

2021-06-26
DBHU Ranglisten (1/7 2021)

2021-06-26
DBHU Ranglisten (28/6 2021)

2021-06-26
STATISTIK: DM 2004-2021

2021-06-26
DBHU HOLDFINALEN 2021

2021-06-26
FACTS: Sommer Cup 2021

2021-06-26
DBHU Grand Slam F5 2021 (3 af 5)

2021-06-15
150 DBHU Grand Prix-guld i træk! (Interview med Bjarne Axelsen)

2021-06-12
DBHU Ranglisten (14/6 2021)

2021-06-12
DBHU Grand Prix 2021/22 (1)

2021-06-12
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2021 (2 af 5)

2021-06-07
INFO: Sommer Cup 2021

2021-06-07
FACTS: Vendsyssel Masters 2021

2021-06-05
DM 2023 Elite: valg af turneringsby

2021-06-02
DBHU KALENDEREN

2021-06-02
DM 2022: kvalifikation

2021-05-31
FOTOS: DM 2021 Elite

2021-05-31
DM 2021 - Podiefoto

2021-05-31
Bjarne Axelsen vandt DM 2021 Elite

2021-05-31
STATISTIK: DM 2004-2021

2021-05-29
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2021 (1 af 5)

2021-05-29
DBHU Ranglisten (31/5 2021)

2021-05-29
DBHU Grand Prix 2020/21 (7)

2021-05-29
VM-kvalifikation 2020 2021 (4 af 4)

2021-05-17
Bordhockey er genstartet (artikel)

2021-05-15
DM 2021 Double (facts)

2021-05-08
DM 2021 U25 (facts)

2021-05-07
STATISTIK: DM DOUBLE 2008-2021

2021-05-05
STATISTIK: DM JUNIOR 2004-2021

Sommer Cup 2008: Facts

2008-06-28

Sommer Cup 2008


Deltagerne i Double - finalerunden


Kharosh Torpedo: Bjarne Axelsen og Anette Engel
Hashibrødrene: Nicolai Dahl Jeppesen og Nico Lyksholm
TBAA Brønderslev: Michael Toft Nielsen og Anders Dodensig
Team Kirkholt: Mick Poulsen og Dan Poulsen
Team Tvilling: Ida Dodensig og Mie Dodensig


Double - Finalerunden (Round Robin):
Hashibrødrene - Team Tvilling = 4-0
TBAA Brønderslev - Team Kirkholt = 2-1

Kharosh Torpedo - Team Kirkholt = 4-0
TBAA Brønderslev - Team Tvilling = 4-0

Kharosh Torpedo - TBAA Brønderslev = 3-0
Hashibrødrene - Team Kirkholt = 3-1

Kharosh Torpedo - Team Tvilling = 4-0
Hashibrødrene - TBAA Brønderslev = 1-2

Kharosh Torpedo - Hashibrødrene = 4-0
Team Kirkholt - Team Tvilling = 3-1

 
Kampen om 5. pladsen:
SJ United (Jørgen Jørgensen og Bjarne Rytter Sørensen) - Team Tvilling
2-2 og 2-1.

Semifinaler:
Kharosh Torpedo - Team Kirkholt = 4-0 og 3-0 = 2-0 i kampe
TBAA Brønderslev - Hashibrødrene = 3-1, 0-3 og 1-3

Finale (bedst af 5 kampe):
Kharosh Torpedo - Hashibrødrene = 3-1, 3-1 og 4-0
Guld til Kharosh Torpedo (Bjarne Axelsen og Anette Engel)



ELITE - Kvartfinaler (start kl. 13.30)

Bjarne Axelsen - Bjarne Rytter Sørensen =
4-0, 4-0, 4-0 og 6-2

Michael Toft Nielsen - Nicolai Dahl Jeppesen =
2-1, 2-3, 0-5, 3-2, 2-1 og 2-1f


Anders Dodensig - Nico Lyksholm =
6-3, 1-6, 2-1, 4-1 og 4-2.

Anette Engel - Mie Dodensig =
5-4f, 4-2, 3-2 og 3-2


ELITE - Semifinaler:
Bjarne Axelsen - Michael Toft Nielsen = 3-1, 4-2, 4-1 og 5-1.
Anette Engel - Anders Dodensig = 3-2, 3-2f, 4-5f, 5-3


ELITE - bronzekamp:
Michael Toft Nielsen - Anders Dodensig = 1-4, 3-2, 2-3, 3-4f og 0-4


ELITE - finalen:
Bjarne Axelsen - Anette Engel = 3-1, 5-3, 5-4f, 2-3f, 3-4f og 3-2.


UNGDOM - Semifinaler:
Anders Dodensig - Mie Dodensig = 7-1, 3-1 og 3-2.
Nicolai Dahl Jeppesen - Nico Lyksholm = 2-3f, 2-3, 4-3, 2-1

UNGDOM - bronzekamp:
Nicolai Dahl Jeppesen - Mie Dodensig = 2-1f, 4-0 og 3-2

Ungdom - finalen:
Anders Dodensig - Nico Lyksholm = 2-1, 4-0, 3-2, 2-3f og 5-1.

KVINDE - Finale:
Anette Engel - Mie Dodensig = 2-1, 3-1 og 3-2.

 

Statistik:

 

GULD

SØLV

BRONZE

Sommer Cup 2005 ELITE

Bjarne Axelsen

Mathias Langbak

Jan Berggren Jensen

Sommer Cup 2006 ELITE

Bjarne Axelsen

Jan Berggren Jensen

Lasse Penning

Sommer Cup 2007 ELITE

Bjarne Axelsen

Michael Toft Nielsen

Anette Engel

Sommer Cup 2008 ELITE

Bjarne Axelsen

Anette Engel

Anders Dodensig

Sommer Cup 2005 UNGDOM

Mathias Langbak

Jan Berggren Jensen

Christian Nielsen

Sommer Cup 2006 UNGDOM

Lasse Penning

Jan Berggren Jensen

Berthram Jellesen

Sommer Cup 2007 UNGDOM

Anders Dodensig

Jan Berggren Jensen

Nicolai D. Jeppesen

Sommer Cup 2008 UNGDOM

Anders Dodensig

Nico Lyksholm

Nicolai D. Jeppesen



Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2021 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)