Nyheder
2019-03-24
Grathien Niyonshuti vandt U18 Mesterskabet 2019

2019-03-21
DBHU Sæsonkontingent 2019 2020

2019-03-21
INFO: Herning Masters 2019

2019-03-19
INFO: DBHU Super Cup-finalen 2019

2019-03-06
INFO: Herning Masters 2019

2019-03-06
INFO: Denmark Open 2019

2019-03-05
DBHU Ranglisten (4/3 2019)

2019-03-03
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-03-02
DBHU TOUR 2019 (3)

2019-03-02
DBHU KALENDEREN

2019-03-02
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (2)

2019-03-02
Bjarne Axelsen vandt DM 2019 Elite

2019-02-26
VM-kvalifikation 2019 (5 af 5)

2019-02-06
DBHU Ranglisten (1/2 2019)

2019-01-27
TABK ER DANSK MESTER 2019

2019-01-27
VM-kvalifikation 2019 (4 af 5)

2019-01-27
DBHU KALENDEREN

2019-01-27
INFO: Herning Masters 2019

2019-01-26
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (1)

2019-01-23
FACTS: Vendsyssel Masters 2019

2019-01-22
DBHU Ranglisten (22/1 2019)

2019-01-22
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-01-14
DBHU Ranglisten (14/1 2019)

2019-01-12
DBHU TOUR 2019 (2)

2019-01-08
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-01-07
DBHU Ranglisten (7/1 2019)

2019-01-03
VM 2019: kvalifikationsturnering

2019-01-03
INFO: DBHU Tour 2019

2019-01-03
DM 2020: valg af turneringsby

2018-12-10
TABK U18 Mesterskabet 2018 2019

2018-12-10
DBHU Ranglisten (10/12 2018)

2018-12-08
VM 2019: kvalifikationsturnering

2018-12-08
INFO: Vendsyssel Masters 2019

2018-12-08
DBHU KALENDEREN

2018-12-08
FACTS: Foreign Cup 2018

2018-11-06
DM 2020: Valg af turneringsby

2018-11-05
DBHU Ranglisten (5/11 2018)

2018-11-05
DBHU KALENDEREN

2018-11-04
STILLING: DBHU Tour 2019 (1)

2018-11-04
FACTS: Sindal Open 2018 (NM 2018)

2018-10-31
DBHU Ranglisten (1/11 2018)

2018-10-24
DBHU Sæsonkontingent 2018 2019

2018-10-19
FACTS: Danish Masters 2018

2018-10-18
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019

2018-10-16
INFO: DBHU Tour 2019

2018-10-08
INFO: DM 2019 Elite

2018-10-08
DBHU Ranglisten (8/10 2018)

2018-10-07
VM-kvalifikation 2019 (2 af 5)

2018-10-06
DBHU Tour 2018 (10 ud af 10)

2018-10-04
INFO: Sindal Open 2018 (NM)

2018-10-04
DBHU Ranglisten (1/10 2018)

2018-09-27
FACTS: Coppa Angela 2018

Sommer Cup 2008: Facts

2008-06-28

Sommer Cup 2008


Deltagerne i Double - finalerunden


Kharosh Torpedo: Bjarne Axelsen og Anette Engel
Hashibrødrene: Nicolai Dahl Jeppesen og Nico Lyksholm
TBAA Brønderslev: Michael Toft Nielsen og Anders Dodensig
Team Kirkholt: Mick Poulsen og Dan Poulsen
Team Tvilling: Ida Dodensig og Mie Dodensig


Double - Finalerunden (Round Robin):
Hashibrødrene - Team Tvilling = 4-0
TBAA Brønderslev - Team Kirkholt = 2-1

Kharosh Torpedo - Team Kirkholt = 4-0
TBAA Brønderslev - Team Tvilling = 4-0

Kharosh Torpedo - TBAA Brønderslev = 3-0
Hashibrødrene - Team Kirkholt = 3-1

Kharosh Torpedo - Team Tvilling = 4-0
Hashibrødrene - TBAA Brønderslev = 1-2

Kharosh Torpedo - Hashibrødrene = 4-0
Team Kirkholt - Team Tvilling = 3-1

 
Kampen om 5. pladsen:
SJ United (Jørgen Jørgensen og Bjarne Rytter Sørensen) - Team Tvilling
2-2 og 2-1.

Semifinaler:
Kharosh Torpedo - Team Kirkholt = 4-0 og 3-0 = 2-0 i kampe
TBAA Brønderslev - Hashibrødrene = 3-1, 0-3 og 1-3

Finale (bedst af 5 kampe):
Kharosh Torpedo - Hashibrødrene = 3-1, 3-1 og 4-0
Guld til Kharosh Torpedo (Bjarne Axelsen og Anette Engel)



ELITE - Kvartfinaler (start kl. 13.30)

Bjarne Axelsen - Bjarne Rytter Sørensen =
4-0, 4-0, 4-0 og 6-2

Michael Toft Nielsen - Nicolai Dahl Jeppesen =
2-1, 2-3, 0-5, 3-2, 2-1 og 2-1f


Anders Dodensig - Nico Lyksholm =
6-3, 1-6, 2-1, 4-1 og 4-2.

Anette Engel - Mie Dodensig =
5-4f, 4-2, 3-2 og 3-2


ELITE - Semifinaler:
Bjarne Axelsen - Michael Toft Nielsen = 3-1, 4-2, 4-1 og 5-1.
Anette Engel - Anders Dodensig = 3-2, 3-2f, 4-5f, 5-3


ELITE - bronzekamp:
Michael Toft Nielsen - Anders Dodensig = 1-4, 3-2, 2-3, 3-4f og 0-4


ELITE - finalen:
Bjarne Axelsen - Anette Engel = 3-1, 5-3, 5-4f, 2-3f, 3-4f og 3-2.


UNGDOM - Semifinaler:
Anders Dodensig - Mie Dodensig = 7-1, 3-1 og 3-2.
Nicolai Dahl Jeppesen - Nico Lyksholm = 2-3f, 2-3, 4-3, 2-1

UNGDOM - bronzekamp:
Nicolai Dahl Jeppesen - Mie Dodensig = 2-1f, 4-0 og 3-2

Ungdom - finalen:
Anders Dodensig - Nico Lyksholm = 2-1, 4-0, 3-2, 2-3f og 5-1.

KVINDE - Finale:
Anette Engel - Mie Dodensig = 2-1, 3-1 og 3-2.

 

Statistik:

 

GULD

SØLV

BRONZE

Sommer Cup 2005 ELITE

Bjarne Axelsen

Mathias Langbak

Jan Berggren Jensen

Sommer Cup 2006 ELITE

Bjarne Axelsen

Jan Berggren Jensen

Lasse Penning

Sommer Cup 2007 ELITE

Bjarne Axelsen

Michael Toft Nielsen

Anette Engel

Sommer Cup 2008 ELITE

Bjarne Axelsen

Anette Engel

Anders Dodensig

Sommer Cup 2005 UNGDOM

Mathias Langbak

Jan Berggren Jensen

Christian Nielsen

Sommer Cup 2006 UNGDOM

Lasse Penning

Jan Berggren Jensen

Berthram Jellesen

Sommer Cup 2007 UNGDOM

Anders Dodensig

Jan Berggren Jensen

Nicolai D. Jeppesen

Sommer Cup 2008 UNGDOM

Anders Dodensig

Nico Lyksholm

Nicolai D. Jeppesen



Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2019 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)