Nyheder
2020-02-13
DBHU KALENDEREN

2020-02-12
TABK Brønderslevmesterskabet 2020 (1)

2020-02-08
DM 2022: valg af turneringsby

2020-02-04
FACTS: DBHU Cuppen 2020

2020-01-26
DBHU Ranglisten (27/1 2020)

2020-01-25
DBHU Grand Prix 2019 2020 (7)

2020-01-25
EM-kvalifination 2020 (4 af 5)

2020-01-25
DM 2020: kvalificerede

2020-01-22
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2020 (1 af 5)

2020-01-20
DM 2020: V35 og U18

2020-01-20
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-01-20
DBHU Grand Prix 2019 2020 (6)

2020-01-20
DM-kvalifikationen 2020

2020-01-20
FACTS: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-18
Formandens beretning 2019

2019-12-16
DBHU Ranglisten (16/12 2019)

2019-12-14
DBHU KALENDEREN

2019-12-14
FACTS: TABK Grand Prix 2019

2019-12-14
DBHU Grand Prix 2019/20 (6)

2019-12-11
INFO: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-11
DM-kvalifikationen 2020

2019-12-08
STATISTIK: NM 2004-2019

2019-12-08
FACTS: NM 2019 DOUBLE

2019-11-19
DBHU Ranglisten (1/12 2019)

2019-11-17
DM-Kvalifikationen 2020

2019-11-16
DBHU Ranglisten (18/11 2019)

2019-11-16
DBHU GRAND PRIX 2019 2020 (5)

2019-11-16
EM-kvalifikation 2020 (3)

2019-11-16
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (5 af 5)

2019-11-16
FACTS: Danish Masters 2019

2019-11-07
DBHU Ranglisten (1/11 2019)

2019-10-28
DM-kvalifikationen 2020

2019-10-28
DBHU KALENDEREN

2019-10-28
FACTS: Danish Masters 2019

2019-10-28
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-10-12
FACTS: DM 2019 DIVISION 1

2019-10-09
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (4)

2019-10-09
FACTS: DM 2019 Double (12/10 2019)

2019-10-06
STATISTIK: Coppa Angela 2007-2019

2019-10-05
INFO: Danish Masters 2019

2019-10-05
DBHU GRAND PRIX 2019 2020 (4)

2019-10-05
STATISTIK: NM 2004-2019

2019-10-05
FACTS: Nordjysk Mesterskab 2019

2019-09-05
DBHU KALENDEREN

2019-09-05
INFO: Coppa Angela 2019

2019-08-26
DBHU Ranglisten (26/8 2019)

Anette vandt i Torslev

2008-03-30

Anette Engel blev ikke overraskende vinder af indledende i Torslev March Sunday.
Derefter følger Mads Jørgensen og Bo Jensen.

24 spillere deltager hvoraf de 8 bedste er klar til play off A:

Nummer 9 - 12 spiller play off B
Nummer 13 - 16 play off C
Nummer 17 - 20 play off D
Nummer 21 - 24 play off E


Kvartfinaler (bedst af 3):
Anette Engel - Lars Bertelsen = 4-1 og 4-0
Steen Sundbro - Bo Krause = 1-0, 3-4 og 4-3
Bo Jensen - Christian Eschildsen = 5-2 og 3-1
Mads Jørgensen - Anne Jensen = 4-2, 3-4 forlængelse og 3-2

 

Semifinaler (bedst af 3):
Anette Engel - Steen Sundbro = 5-1 og 4-0.
Bo Jensen - Mads Jørgensen = 2-1 og 3-2.

Finalen (Bedst af 5)
Anette Engel - Bo Jensen = 3-1, 4-1 og 3-0.


 

B-finale: Walid Hassan - VA Larsen = 3-2, 2-3 og 2-1
C-finale: Sofie Sundbro - Maria Bjerg = 2-0, 2-3 og 2-0
D-finale: Pia Overseen - Birgitte Kusk = 2-1 og 1-0
E-finale: Birthe Christensen - Christina Andersen = 1-0 og 2-0


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2020 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)