Nyheder
2019-12-11
INFO: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-11
DM-kvalifikationen 2020

2019-12-08
STATISTIK: NM 2004-2019

2019-12-08
FACTS: NM 2019 DOUBLE

2019-11-19
DBHU Ranglisten (1/12 2019)

2019-11-17
DM-Kvalifikationen 2020

2019-11-16
INFO: Vendsyssel Masters 2020

2019-11-16
DBHU Ranglisten (18/11 2019)

2019-11-16
DBHU GRAND PRIX 2019 2020 (5)

2019-11-16
EM-kvalifikation 2020 (3)

2019-11-16
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (5 af 5)

2019-11-16
FACTS: Danish Masters 2019

2019-11-07
DBHU Ranglisten (1/11 2019)

2019-10-28
DM-kvalifikationen 2020

2019-10-28
DBHU KALENDEREN

2019-10-28
FACTS: Danish Masters 2019

2019-10-28
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-10-12
FACTS: DM 2019 DIVISION 1

2019-10-09
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (4)

2019-10-09
FACTS: DM 2019 Double (12/10 2019)

2019-10-06
STATISTIK: Coppa Angela 2007-2019

2019-10-05
INFO: Danish Masters 2019

2019-10-05
DBHU GRAND PRIX 2019 2020 (4)

2019-10-05
STATISTIK: NM 2004-2019

2019-10-05
FACTS: Nordjysk Mesterskab 2019

2019-09-05
DBHU KALENDEREN

2019-09-05
INFO: Coppa Angela 2019

2019-08-26
DBHU Ranglisten (26/8 2019)

2019-08-24
INFO: Coppa Angela 2019

2019-08-24
EM-kvalifikation 2020 (2)

2019-08-24
FACTS: DENMARK OPEN 2019

2019-08-24
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (4)

2019-08-20
INFO: Denmark Open 2019

2019-08-13
DBHU Ranglisten (12/8 2019)

2019-08-12
DM 2020: Kvalifikationen

2019-08-12
DBHU Sæsonkontingent 2019 2020

2019-08-12
EM-kvalifikation 2020 (1)

2019-08-12
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (3)

2019-08-12
DBHU KALENDEREN

2019-08-05
INFO: Denmark Open 2019

2019-07-12
DBHU KALENDEREN

2019-06-30
FACTS: Herning Masters 2019

2019-06-29
DM 2021 Elite: Nyborg

2019-06-29
EM-kvalifikation 2020 (1)

2019-06-29
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (3)

2019-06-29
DBHU Tour 2019 (4)

Evolution Anniversary Cup 2007

2007-11-19

Tillykke til Jess Bisgaard med sejren i Evolution Anniversary Cup 2007, Thomas Jespersen med sølvet og ikke mindst vores egen Mike for en flot bronzemedalje.
Ifølge Ken et helt igennem fornemt arrangement.

 

 

Playoff-kampene i A-, B- og C-slutspillet.


A-slutspil: Ottendedelsfinaler:

Mike Dahl- Maria Jensen 6-0,4-0,7-1                     3-0

Mads Hansen- Steen Sundbro 2-1,2-3f,0-1f,4-1,3-2f       3-2

Jess Bisgaard- Kim Damgaard 3-1,2-5,2-0,1-0             3-1

Peter Schrøder- Thomas Kragh 4-1,2-1,5-4f               3-0

V.A. Larsen- Michael Kirk 2-3,4-2,5-2,3-4,2-1           3-2

Allan Jespersen- Thomas Jespersen 0-5,2-1,0-3,3-4f      1-3

Allan Poulsen- Mads Jørgensen 0-2,1-4,0-5               0-3

Miheena Gujarati- Freddy Gujarati 3-1,4-2,6-1           3-0

 

A-slutspil: Kvartfinaler:

Mike Dahl- Mads Hansen 5-4,2-3f,4-1,5-6f,4-3f           3-2

Jess Bisgaard- Peter Schrøder 4-1,2-3,6-2,5-3           3-1

V.A. Larsen- Thomas Jespersen 2-3,0-2,2-1,4-1,0-3       2-3

Mads Jørgensen- Miheena Gujarati 4-0,1-2f,3-2f,1-2f,0-1 2-3

 

A-slutspil: Semifinaler:

Mike Dahl- Jess Bisgaard 2-1,0-3,2-4,4-3f,4-3f,2-4,1-3  3-4

Thomas Jespersen- Miheena Gujarati 4-1,2-0,3-0,1-4,4-2  4-1

 

Finalen:

Jess Bisgaard- Thomas Jespersen 6-2,2-1,0-3,5-3,2-0     4-1

 

Bronzekampen:

Mike Dahl- Miheena Gujarati 2-0,4-0,5-1,2-0             4-0

 

 

 

B-slutspil: Semifinaler:

Snizane Larsen- Henrik Østerby 1-3,0-5,2-1,1-0,2-1      3-2

Walid Hassan- Jan Damgaard 2-1,3-1,2-0                  3-0

 

B-slutspil: Finalen:

Snizane Larsen- Walid Hassan 2-0,5-1,3-2f               3-0

 

 

 

 

C-slutspil: Semifinaler:

Hindi Gujarati- Sabina Gerimbegovic 4-0,5-2,6-1         3-0

Victor Sørensen- Pernille Jensen 2-1,4-1,5-0            3-0

 

C-slutspil: Finalen:

Hindi Gujarati- Victor Sørensen 0-6,1-5,3-4             0-3


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2019 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)